Görüş Bildir

Plaj futbolu şampiyonu Mutki Spor oldu

Plaj futbolu şampiyonu Mutki Spor oldu

Bitlis?in Adilcevaz ilçesinde düzenlenen ve iki gün devam eden Plaj Futbolu Ligi Turnuvası?nın şampiyonu Mutki Spor takımı oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Adilcevaz Belediyesi işbirliği ile organize edilen Plaj Futbolu Ligi, yapılan son gün maçlarıyla sona erdi. Turnuvanın final maçında Güroymak Spor’u 6-4 yenen Mutki Spor, Alanya’da düzenlenecek olan Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

Mutki Spor’un birinci olduğu turnuvada Güroymak Spor ikinci olurken, Muş İdman Yurdu takımını 6-1 yenen Adilcevaz Belediye Spor ise üçüncü oldu.

MUTKİ ŞAMPİYON

Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy, iki gün boyunca güzel maçlar izlediklerini ifade ederek, “Türkiye Futbol Federasyonu ve belediyemizin ortaklaşa düzenlemiş olduğu turnuva, bugün yapılan maçlarla sona erdi. İki gün boyunca burada çok güzel maçlar izledik. Bu turnuva sayesinde futbolun bütün güzelliklerini yaşadık. Adilcevaz etabında şampiyon olan Mutki Spor takımını tebrik ediyorum. İnşallah Alanya’da düzenlenecek olan Türkiye finallerinde ilçemizi en güzel şekilde temsil edecekler. Belediye olarak plaj voleybolu turnuvasını da ilçemizde düzenlemek istiyoruz. Ben burada iki gün boyunca centilmence mücadele eden bütün takımlarımızı ve bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.
Etiketler: | |