Görüş Bildir

Sadettin Saran Fenerbahçe Başkanlığına aday olacak

Sadettin Saran Fenerbahçe Başkanlığına aday olacak

Sadettin Saran Fenerbahçe ile ilgili 8 yıl süren yargı sürecinin akabinde tekrardan başkanlığa aday olacağını açıkladı.

Aziz Yıldırım yönetiminin zamanında Fenerbahçe'den ihraç edilmesi sonrasında dava açan Sadettin saran'a müjdeli haber verildi. Sadettin Saran 8 yıl süren hukuk mücadelesini kazandı. Fenerbahçe Başkanlığına yeniden aday lacağı gündemde iken son dakika açıklama ile Ali Koç aday olmazsa kendisinin başvuracağını belirtti.

Levent'te bulunan Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Genel Merkezi'nin açılışan katılan iş adamı Sadettin Saran, önemli açıklamalarda bulundu. Açılış töreninde konuşan TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir, sporcu ve gazetecilerin dostu olan Sadettin Saran'a yapmış olduğu hizmetten dolayı teşekkür ederek, "Derneğim adına TSYD bundan sonra Sadettin Saran ile birlikte anılacaktır" dedi.

SARAN: "ALİ KOÇ ADAY OLMAZSA BAŞKANLIĞA ADAYIM"

Fenerbahçe'ye geri dönüş için açtığı davayı kazandığını ve yakında resmileşeceğini belirten Saran, "Sayın Aziz Yıldırım davadan aklanınca bırakacağını söyledi. Ben de her zaman söylediğim gibi adayım inşallah. Sağlığımızda bir sıkıntı olmazsa kongrede adayım. Aziz Bey, Ali Koç'u destekleyeceğini söyledi. Ali Koç aday olacaksa bu yönetimin devamı olarak illa ki aday olmak için aday olmayız. Ali Koç'u destekleriz. Ali Koç aday olmazsa da başkanlığa adayım" diye konuştu.

"FENERBAHÇE YİNE ŞAMPİYONLUĞUN EN İYİ ADAYLARINDAN BİRİ"

Basın mensuplarının Fenerbahçe'nin durumu ile ilgili sorusuna ise Saran, "Bu kadar harcanan paralara yeteri kadar iyi bulmuyorum ama toparlayacağını da görüyorum. Yine şampiyonluğun en iyi adaylarından biri olacağını düşünüyorum. Çok daha iyi yerlerde olması lazım. Harcanan paraları düşündüğümüzde çok daha iyi yerde olmamız gerekiyordu" şeklinde cevap verdi.

"ADVOCAAT'I DESTEKLEMEK LAZIM"

Teknik Direktör Pereira'nın gönderilişi ve Hollandalı teknik adam Advocaat'ın gelişi hakkındaki soruya Saran, "Advacoot iyi bir hoca. Öyle bir şey yapılacaksa keşke daha iyi yapılsaydı. Şimdi artık onu desteklemek lazım. Önümüze bakacağız" cevabını verdi.

"FENERBAHÇE'NİN BÜYÜKLÜĞÜ TARAFTARINDAN GELİYOR"

Sarı-lacivertli taraftarların stada gelmemeleri hakkında ise Saran, "Fenerbahçe'nin büyüklüğü taraftarından geliyor. Bu önemli bir sıkıntı, yavaş yavaş artacağını düşündüm. Bir kırgınlık var. Futbol düzeldikçe geçen sene yapılan hatalar futbolcuların bedelsiz olarak rakip takıma gitmesi bir kırıklık oluştu. Sanıyorum futbol düzeldikçe, başarı geldikçe de stat yavaş yavaş dolacaktır" diye sözlerini tamamladı.

DHA