Görüş Bildir

Samsung Galaxy Note 7 ile ilgili önemli gelişme

Samsung Galaxy Note 7 ile ilgili önemli gelişme

Samsung?un büyük ümitlerle piyasaya sürdüğü Samsung Galaxy Note 7 modellerinde ortaya çıkan şarj problemi için Türkiye?deki kullanıcıların zarar tespit çalışmalarına başlandı. Samsung Türkiye Galaxy Note 7 cihaz kullanan kullanıcılarının telefonlarını yenisiyle değiştirmeye başladıklarını belirterek resmi bir açıklama yaptı.

Samsung Galaxy Note 7’lerde ortaya çıkan şarj problemine karşılık Samsung faaliyet gösterdiği pazarlarda kullanıcılarına resmi açıklamalarda bulunarak tüm kullanıcıların telefonlarının değiştirileceğini bildirdi.

Samsung Galaxy Note 7 satışlarının tüm dünyada durdurulduğunu da açıklayan Samsung, Galaxy Note 7’yle beraber gelen talihsizlikleri atlatmak için tüm ekibiyle durmadan çalışıyor.

İşte Samsung Türkiye’den yapılan açıklama;

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Galaxy Note 7 satışları durduruldu. BTK ile birlikte sorun yaşayan cihazların tespitine başlandı ancak şu an için herhangi bir sorun rapor edilmiş değil. Firma, şu ana kadar satılmış olan Galaxy Note 7 cihazlarını yenisi ile değiştirmeye başladı. Ayrıca dileyen kullanıcılara para iadesi de yapılacak.

SAMSUN TÜRKİYE’NİN RESMİ AÇIKLAMASI

İstanbul – 2 Eylül 2016 Samsung her zaman en yüksek kalitede ürünler tasarlamayı ve kullanıcılarına sunmayı hedeflemektedir. Yüksek kalitedeki hizmet anlayışımızı sürdürebilmek için, değerli kullanıcılarımızdan gelen her türlü arıza bildirimini çok ciddiye alıyoruz. Galaxy Note7’ye ilişkin bildirilen vakaları takiben, kapsamlı bir inceleme yürüttük ve bu sınırlı sayıdaki vakaların pilden kaynaklanan bir sorun nedeniyle oluştuğunu tespit ettik.

1 Eylül 2016 itibariyle dünya çapında milyonlarca adet satılmış olan Galaxy Note7’ler içerisinde sadece 35 adet vaka bildirilmiştir. Piyasada bu durumdan etkilenmiş olabilecek bataryaları tespit etmek adına tedarikçilerimizle beraber titiz bir inceleme gerçekleştiriyoruz. Belirtmek isteriz ki, ürünlerimiz yürürlükteki tüm mevzuata uygun olarak ithal edilerek satışa sunulmuştur ve BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) ile yürütülen ortak çalışma sonucuna göre ülkemizde şu ana kadar bilgimiz dahilinde hiçbir vaka olmamıştır.

Samsung için mutlak öncelik kullanıcılarımızın güvenliğidir. Bu nedenle Samsung Electronics Türkiye olarak ülkemizde Galaxy Note7 satışlarını geçici olarak durdurma kararı aldık. Hali hazırdaki Galaxy Note7 kullanıcılarımız mevcut cihazlarını en kısa zamanda yenileriyle değiştirebilecekler veya satın almış oldukları noktaya ürünü iade ederek ödemiş oldukları ücretin tamamını geri alabilecekler.

Kullanıcılarımız için bu durumu en hızlı şekilde çözmek ve en yüksek kalitede ürünleri sunmaya devam etmek amacıyla çalışıyoruz.”
Etiketler: | |