Görüş Bildir

Windows 10'un Mobil Telefonu Sorunlu Çıktı

Windows 10'un Mobil Telefonu Sorunlu Çıktı

Microsoft mobil telefonlara getirdiği yeni güncelleştirmesi bu kez pek memnun ettiği söylenemez.Lumia 950 ve 950 XL kullanıcıları "hatalı düşük bellek uyarıları" ile karşılaşırken, kullanıcılardan birçoğu güncellemenin %0 kısmında takılı kaldığını ya da hiç önerilmediğini belirtiyor.

Microsoft'un bu ay yayınladığı Windows 10 Mobile 10586.29 güncellemesi ile dertte. Şirketin teknik önizleme yapmadan Lumia 950 ve 950 XL gibi amiral gemilerine yeni güncellemeyi çıkarması, birçok hata ve performans problemini de beraberinde getirdi. Ayrıca birçok kullanıcı güncellemeyi almaya çalışırken hata ile karşılaştığını söylüyor.

Lumia 950 ve 950 XL kullanıcıları "hatalı düşük bellek uyarıları" ile karşılaşırken, kullanıcılardan birçoğu güncellemenin %0 kısmında takılı kaldığını ya da hiç önerilmediğini belirtiyor. Çok sayıda kullanıcı aynı sorunları Microsoft'un forumlarında dile getirirken, problemler karşısında Microsoft cephesi henüz bir çözüm üretilebilmiş değil.

Microsoft'un cevapladığı bir forum başlığından anlaşıldığına göre, şirket sorunları ve hataları yakından incelemek için güncellemeyi geri çekmiş durumda. Microsoft'un başlık altındaki açıklaması ise şöyle: "Geçtiğimiz günlerde çıkardığımız Windows 10 Mobile güncellemesinin sebeb olduğu, güncelleme önerilmemesi, güncellemenin %0 olarak takılı kalması, rahatsız edici düşük bellek uyarıları gibi sorunların farkındayız. Takımımız kısa ve uzun vadede çözümler ve yenilikler üzerinde çalışıyor. Sorunların üstesinden gelinceye kadar 10586.29 güncellemesini geri çekmeye karar verdik. Düşük bellek uyarısı alan kullanıcıların bu uyarıyı görmezden gelmesini rica ediyoruz. Güncelleme sırasında takılı kalan cihaz sahiplerinin telefonlarını şarja takıp dokunmamaları gerekiyor."
Etiketler: | | |