Görüş Bildir

50 itfaiye eri ve 15 itfaiye aracı yangına müdahale ediyor! Honaz'da dev fabrika yangını

50 itfaiye eri ve 15 itfaiye aracı yangına müdahale ediyor! Honaz'da dev fabrika yangını

Denizli'de katı atık tesisinde başlayan yangın bölge halkını korkuttu. Denizli'de katı atık fabrikası geçtiğimiz ay 5 Temmuz'da da yanmış ve söndürülen kısmı kullanılmamaya başlamıştı. Denizli'de bulunan fabrika da başlayan yangına şu sıralar yaklaşık 15 kadar itfaiye aracı müdahale ediyor.

Denizli'de katı atık tesisinde başlayan yangın bölge halkını korkuttu. Denizli'de katı atık fabrikası geçtiğimiz ay 5 Temmuz'da da yanmış ve söndürülen kısmı kullanılmamaya balamıştı. Denizli'de bulunan fabrika da başlayan yangına şu sıralar yaklaşık 15 kadar itfaiye aracı müdahale ediyor. 

Denizli'nin Honaz ilçesinde katı atık presleme ve dönüşüm tesisinde yangın çıktı. Pınarkent Mahallesi'ndeki atık presleme ve dönüşüm tesisinin depo bölümünde akşam henüz belirlenemeyen nedenle çıkan ve rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüyen yangın, tesisin depo bölümünde etkili oluyor. Yangına 50 itfaiye eri, 15 itfaiye aracı ile müdahale ediyor.

Depoda hasara neden olan yangını söndürme çalışmaları sürdürülüyor.

Öte yandan, tesiste 3 Temmuz sabahı, elektrik kontağından çıktığı belirtilen yangında fabrikanın büyük bir kısmı kullanılamaz hale gelmişti. Yangın, yaklaşık 5 saat süren çalışmanın ardından söndürülebilmişti. AA
Etiketler: | | | |