Görüş Bildir

950 hakim ve savcı alımı sınav tarihleri ve detaylar oluşmaya başladı

950 hakim ve savcı alımı sınav tarihleri ve detaylar oluşmaya başladı

Adalet Bakanlığı bünyesinde 950 hakim ve savcı alınacağı Adalet Bakanı tarafından açıklandı. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül 950 hakim ve savcının alınacağını açıkladıktan sonra herkes hakim ve savcı alımı sınav tarihlerini ve detaylarını merak etti

Adalet Bakanlığı bünyesinde 950 hakim ve savcı alınacağı Adalet Bakanı tarafından açıklandı. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül 950 hakim ve savcının alınacağını açıkladıktan sonra herkes hakim ve savcı alımı sınav tarihlerini ve detaylarını merak etti. Kamuya sızmış olan FETOcuların arındırılma işlemlerinde binlerce hakim ve savcı görevden men edilmiş ve çok sayıda da tutuklu listesi oluşturulmuştu. İşte HSYK hakim ve savxı alım ve detayları haberimizde. 

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 950 yeni hakim ve savcı alınacağını duyurdu. Söz konusu hakim ve savcı alımları için sınavın 24 Aralık'ta yapılacağını açıklayan Bakan Gül, "Hukukçu genç arkadaşlarımıza sevgilerimle duyuruyorum." mesajını paylaştı.  

ADALET BAKANLIĞI AÇIKLAMASI

Bakanlığımızca yazılı yarışma sınavı ve mülâkat sonuçlarına göre 9-5 dereceli kadrolara;

950 adlî yargı hâkim ve savcı adayı alınacak olup, yazılı yarışma sınavının, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 24 Aralık 2017 tarihinde yapılması planlanmaktadır.

Sınava başvuru süresi ve başvuru koşulları ayrıca ilan edilecektir.