Görüş Bildir

Fedekar anne!

Fedekar anne!

İşte anne yüreği ve şefkati. Bir kolu olmayan 7 yaşındaki kızını her gün sırtından taşıyarak okula taşıyan Anne Suphiye Ender hayırseverlerden yardım bekliyor.

Viranşehir ilçesinde bir anne, doğuştan ayakları ve bir kolu olmayan 7 yaşındaki kızını her gün sırtında taşıyarak okula götürüyor.

Suphiye ve Mehmet Ender çiftinin en küçük çocukları Merve, iki ayağı ve bir kolu olmadan dünyaya geldi. Tek eli ile bazı ihtiyaçlarını karşılayabilen küçük kız bu yıl okula başladı. Kışla Mahallesi'nde oturan anne Suphiye Ender, evlerine yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki Göl İlkokulu 1. sınıfa giden kızını her gün okula bırakıyor. Anne Erdem kızının okuyamayı çok sevdiğini engeli olduğu için de çok üzüldüğünü belirtti.

SIRTINDA TAŞIYOR

Evladının mutluluğu için çabalandığını anlatan Ender, "Merve'yi sırtımda taşıyarak okula götürüyorum. Ders sonu ise eve getiriyorum. Çoğu zaman okulda kalıyorum çünkü kendisinin ihtiyaçları olabiliyor. Kızımın eğitimine devam etmesini istiyorum" dedi. 

Baba Erdem ise aküllü tekerlekli sandalye için Kaymakamlığa başvurduğunu anlattı. Kızının annesinin sırtında okula gittiğini anlatan Erdem, hayırseverlerden destek beklediklerini kaydetti. Küçük Merve de annesinin sırtında okulla gitmek istemediğini söyledi.
Etiketler: