Görüş Bildir

Adalet istiyoruz!

Adalet istiyoruz!

Baba-oğul tarafından "reklam filmi çekeceğiz" bahannesiyle ormanlık alanda darp edilen ve 15 gün sonra ölen "Ares" takma sosyal medya fenomeni Özdemir, Diyarbakır'da toprağa verildi; aile fertleri "Adalet istiyoruz" diyerek ağıt yaktı.

Antalya'da baba oğul tarafından darbedilen ve hastanede yaşam mücadelesini kaybeden 18 yaşındaki Şehmus Özdemir'in cenazesi, Diyarbakır'da toprağa verildi.

4 Şubat Salı günü Antalya’nın Kepez ilçesinde ormanlık alana götürülüp iddiaya göre baba oğul tarafından darp edilerek ormanlık alanda bırakılan ‘Ares’ takma adıyla tanınan sosyal medya fenomeni Şeyhmus Özdemir, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesindeki 15 günlük yaşam mücadelesini kaybetti. Ares’in cenazesi memleketi Diyarbakır’a getirildi.

Özdemir'in cenazesi Büyükşehir Belediyesine ait nakil aracıyla götürüldüğü merkez Bağlar ilçesindeki Yeniköy Mezarlığı'nda kılınan namazın ardından gözyaşları içinde defnedildi. Özdemir’in cansız bedeni, cenaze namazının kılınmasının ardından Yeniköy Asri Mezarlığından defnedildi. 

Gencin ailesi, yakınları ve arkadaşlarının katıldığı törende, "Ares için adalet istiyoruz" sloganı atıldı. Özdemir'in bazı arkadaşları sinir krizi geçirdi, gözyaşı döktü.

ANNE İSYAN ETTİ

Baba Yaşar Özdemir, yaptığı açıklamada, Antalya Emniyet Müdürü ve tüm emniyet teşkilatına, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine, kendilerine destek olan gençlere, acılarını paylaşan ülkedeki tüm insanlara teşekkür ettiğini söyledi.

"Yalan, dolan ve küçümseyici iftiralarla haber kanallarında ve sosyal medyada yorumlar yapıldı, bilgi kirliliği oluşturuldu. Acımızı içimize gömdük. Bundan sonra yalan, yanlış yorumlar yapılmasın. Acımız bize yetiyor. Acımıza acı katmasınlar." diyen Özdemir, hukuki sürecin sürdüğüne işaret etti. Özdemir, "Adalete güveniyoruz. Ares ölmedi, yaşıyor." diye konuştu.

ANNE ADALET İSTİYORUZ

Anne Sultan Kızılay da büyük acı yaşadıklarını dile getirerek, "Evladımızı öldürdüler. Bunlar katil ve canidir. Kendi istediklerini yaptıramadıkları için çocuğuma bunu yaptılar. İftira attılar. Bu ispat olacak. Rabb'im perdeyi kaldıracak, onlara doğruyu gösterecek. Ares için adalet istiyorum. Zorluklarla evladımı büyüttüm." ifadelerini kullandı.

OLAY NASIL OLMUŞTU

Antalya'nın Kepez ilçesi varyantında 4 Şubat'ta yaralı bulunan Şehmus Özdemir, ambulansla kaldırıldığı Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavi altına alınmış, genci darbettikleri anlaşılan V.E. ve oğlu K.E. tutuklanmıştı.

"Sosyal medya fenomeni" olduğu belirtilen Özdemir'in, çektiği videoları "Ares" ismiyle sosyal medyadan paylaştığı ifade edilmişti.
Etiketler: