Görüş Bildir

Batman Valisi PKK veri tabanını açıkladı

Batman Valisi PKK veri tabanını açıkladı

Batman Valisi Ahmet Deniz, PKK veri tabanı ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu

Batman Valisi Ahmet Deniz,  terör örgütü PKK hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Batman Valisi Ahmet Deniz, "Terör örgütü PKK tabanını kaybetti. Son zamanlarda bombalı saldırıları yapmalarının nedeni de bunun göstergesi." dedi.

Aralarında AK Parti İstanbul Milletvekili Nurettin Memati ve Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan'ın da bulunduğu 60 kişilik iş adamı heyeti, Batman ve Siirt'e düzenledikleri iş gezisi kapsamında kente geldi.

Bir restorantta düzenlenen yemekte konuşan Vali Deniz, son bir yıl içerisinde bölgede terörle ilgili bir takım sıkıntılar yaşandığını söyledi. Deniz, devletin kararlı duruşu ve halkın gerçek bir şekilde teröre "hayır" deyişiyle hızlı bir şekilde terörle mücadelede mesafe alınmaya başlandığını belirtti. Gece saat 22.30'dan itibaren binlerce vatandaşın ay yıldızlı bayrakla beraber kendileriyle beraber olduğunu vurgulayan Deniz, "29 gün haykırarak terörün her türlüsüne, başta FETÖ olmak üzere özellike 30 bin kişi bayraklarla beraber son gün meydandaydı. PKK terör örgütünü lanetleyen ifadelerle caddelerin en başından sonuna kadar insanlar yürüdü. Şunun için söylüyorum, insanımız artık terörden bıkmış, lanetliyor. Kim ne yaparsa yapsın, o kararlılığı biz hissediyoruz. Bize düşen, bir tek terör örgütü mensubu kalmayıncaya kadar bu mücadele devam etmek." diye konuştu.

- "Batman ihracat potansiyeli yüksek olan bir şehir"

Batman'ın 566 bin nüfusu ile çok haraketli, canlı ve girişimci ruhu olan bir il olduğunu aktaran Deniz, Habur Sınır Kapısı ve Suriye'ye olan yakınlığıyla ihracat potansiyeli çok yüksek bir il olduğunu kaydetti.

Şu anda organize sanayi bölgesinde yer yokluğundan 80 tane yatırımcının sırada beklediğine dikkat çeken Vali Deniz, hızlı bir şekilde 7-8 ay içerisinde ek sanayi sitesini açmayı düşündüklerini açıkladı.

İş adamlarına hatırlatmada bulunan Deniz, şunları söyledi:

"Biz yardım istemiyoruz. Sizler de kazanacağınız yatırımları rahat yapabilirsiniz. Belki 3-5 ay daha bir süreçten geçebiliriz. Çünkü örgütün de bu son çırpınışı. Terör örgütü PKK tabanını kaybetti. Son zamanlarda bombalı saldırıları yapmalarının nedeni de bunun göstergesi. Ama bu coğrafyada bin yıldır Türk, Kürt, Arap, Çerkez kardeşçe yaşıyoruz. Kardeşçe de yaşamaya devam edeceğiz. Onun için buraya yatırım yapan herkes kazanır. İl valisi olarak yatırımcı olan herkesin işini rehberliğini yapmak, işlerinizi her kurumda takip etmek konusunda sizlere söz veriyorum. Batman farklı ufku olan, geleceği olan bir şehir."

Yemeğe, AK Parti Batman Milletvekili Ataullah Hamidi, AK Parti İl Başkanı Diyaddin Uçar, Batman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdulkadir Demir ile Batmanlı işadamları katıldı.