Görüş Bildir

'Çemçe Sorumlusu' son dakika etkisiz hale getirldi

'Çemçe Sorumlusu' son dakika etkisiz hale getirldi

PKK üzerine devam eden operasyonlarda öyle bir isim ölü ele geçirildi ki

PKK teröristlerinin etkisiz hale getirilmesi adına düzenlenen operasyonlarda Kars Kağızman'da bulunan Çemçe-Madur bölgesinde öldürülen 7 PKK'lı arasında öyle bir isim olduğu açıklandı ki. PKK'nın sözde sorumlusu "Çemçe sorumlusu" Hakkı Serhat, Kars KAğızman kırsalında öldürüldü

Alınan bilgiye göre, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da PKK'lı teröristlerin  yoğunlaştığı 12 bölge arasında yer alan Çemçe-Madur bölgesinde dün gece, güvenlik  güçleri tarafından terör örgütü mensuplarına yönelik hava destekli operasyon  başlatıldı. Operasyonda, insansız hava aracı (İHA) ile tespit edilen 7 kişilik  terörist grup, "Atak" helikopteri ile ateş altına alınarak etkisiz hale  getirildi.
 
Güvenlik güçlerince operasyon sonrası yapılan araştırma ve incelemede,  öldürülen 7 teröristten birinin, terör örgütü PKK'nın sözde "Çemçe sorumlusu"  Hakkı Serhat olduğu anlaşıldı.  
Kağızman kırsalında tespit edilen 2 mağara ve bir silah mevzisi de  bugün saat 14.36'da Türk Hava Kuvvetlerince düzenlenen hava harekatıyla imha  edildi.
 
Güvenlik güçlerinin söz konusu bölgedeki arama tarama faaliyetlerinin  sürdüğü belirtildi. Kağızman ilçesindeki Çemçe-Madur bölgesinde 20 Eylül'de yürütülen  operasyonlarda 4 terörist daha etkisiz hale getirilmişti.
Etiketler: | |