Görüş Bildir

Hakkari Valiliği'den bomba açıklama

Hakkari Valiliği'den bomba açıklama

Van karayoluna PKK'lı teröristlerce yerleştirilen ve güvenlik güçleri tarafından imha edilen el yapımı patlayıcılarla ilgili Valilik açıklama yaptı.

Van karayoluna PKK'lı teröristlerce yerleştirilen ve güvenlik güçleri tarafından imha edilen el yapımı patlayıcılarla ilgili Valilik açıklama yaptı.


Hakkari Valiliği, dün ve bugün Hakkari-Van karoyulu üzerinde bulunan Akbulut Köyü Demirli mezrası yakınlarında tespit edilen el yapımı patlayıcılar ile ilgili açıklama yaptı. Müdahale sırasında bir patlayıcının da teröristerce infilak ettirildikten sonra, güvenlik güçlerine ateş açıldığı bilgisine de yer verilen açıklamada şöyle denildi:


"22 Ağustos 2016 günü İl Jandarma Komutanlığına bağlı İlçe Jandarma Komutanlığı görevlilerimizce Hakkâri-Van karayolunda icra edilen Mayın/EYP arama faaliyeti esnasında Akbulut Köyü Demirli Mezrası bölgesinde 1 adet Mayın/EYP tespit edilmiştir. Mayın/EYP? nin imha edilmesi çalışması sırasında bölücü terör örgütü mensuplarınca uzun namlulu silahlarla ateş açılmış, güvenlik güçlerimizce anında karşılık verilmesiyle çatışma çıkmıştır. Gecenin karanlığından faydalanan bölücü terör örgütü mensupları olay yerinden kaçarak uzaklaşmıştır."


Aynı bölgede bugün İl Jandarma Komutanlığı görevlilerince Hakkâri-Van ve Yüksekova-Hakkâri karayolunda Mayın/EYP arama faaliyeti başlatıldığı da belirtilerek, "Güvenlik güçlerimiz İlimiz Akbulut Köyü Demirli Mezrası bölgesindeki 1 adet Mayın/EYP? ye müdahale ettikleri sırada bölücü terör örgütü mensuplarınca Mayın/EYP uzaktan kumanda ile patlatılmıştır. Meydana gelen patlama neticesinde güvenlik güçlerimizde herhangi bir hasar ve zayiat meydana gelmemiştir. Meydana gelen patlamanın etkisi ile yolda hasar meydana geldiğinden dolayı yol çift taraflı olarak trafiğe kapatılmıştır. Olay yerinde yapılan aramalarda 2 adet daha Mayın/EYP düzeneği tespit edilmiş olup, kontrollü şekilde imha edilmiştir. Patlamalardan dolayı karayolunda oluşan hasar Karayolları ekiplerince onarılarak yol araç trafiğine açılmıştır. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir" denildi.
Etiketler: | | |