Görüş Bildir

Hastanede son dakika yolsuzluk operasyonu! 35 gözaltı

Hastanede son dakika yolsuzluk operasyonu!  35 gözaltı

İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bulunan 35 kişinin ihalelere fesat karıştığı iddiaları sonrasında gözaltına alındığı açıklandı. İzmir'de gözaltına alınan hastane çalışanları kimler?

İzmir'de bulunan hastanede, bazı ihalelere fesat karıştırdığı iddia edilen, aralarında yöneticilerin de bulunduğu 35 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin devleti yaklaşık 500 bin lira zarara uğrattığı ileri sürüldü.

 İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çalışan kişilerin, ihalelere fesat karıştırdığı, komisyon karşılığı tanıdıkları kişilere ihale verildiği, yolsuzluk ve evrakta sahtecilik yaptığı bilgisi üzerine soruşturma başlattı. Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği teknik ve fiziki takibin ardından şüphelileri belirledi. Çok sayıda eş zamanlı yapılan baskın sonucu, aralarında müdür ve müdür yardımcısı gibi hastane yöneticilerinin de bulunduğu 5'i kadın 35 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin, usulsüz işlemlerle devleti yaklaşık 500 bin TL zarara uğrattığı iddia edildi. Emniyette işlemleri tamamlanan şüpheliler bugün adliyeye sevk edildi.