Görüş Bildir

Emniyette yeni FETO dalgalanması - 120 gözaltı

Emniyette yeni FETO dalgalanması - 120 gözaltı

İstanbul Emniyeti'nde son dakika FETO dalgalanması. 120 kişi emniyette gözaltına alındı. Peki emniyet gözaltına alınan listesi açıklandı mı?

EGM Emniyet Genel Müdürlüğü'nde son dakika FETO baskını. Gün gün duyulan Feto operasyonlarında Emniyet'te yeni bir dalgalanma bugün yaşandı. Bu kapsamda İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde bünyesinde çalışan çok sayıda personele gözaltı verildi. İstanbul Emniyeti gözaltına alınan personel sayısının 120 olarak açıklanmasından sonra gözaltına alınan listesi de merak edild. EGM İstanbul son dakika açıklamay yaptı mı? detaylar diyarbakirsoz.com'da

İSTANBUL EGM'DE İKİNCİ DALGALANMA

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü FETÖ soruşturması  çerçevesinde, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan ve şifreli mesajlaşma  sistemi ByLock kullandığı tespit edilen üçüncü sınıf emniyet müdürü 4, dördüncü  sınıf emniyet müdürü 12 ile 8 emniyet amiri ve 142 başkomiser, komiser ve komiser  yardımcısı hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

BYLOCK ŞİFRELEME UYGULAMASI KULLANANLARA OPERASYON

Sabah saatlerinde İstanbul'un 26 ilçesi ve 35 ilde eş zamanlı  operasyon başlatan Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince,  üçüncü sınıf emniyet müdürü 3, dördüncü sınıf emniyet müdürü 8 rütbeli personel  ile  6 emniyet amiri ve 103'ü başkomiser, komiser ve komiser yardımcısı olmak  üzere toplam 120 şüpheli gözaltına alındı.

EMNİYET MÜDÜRLERİ DE VAR

Şüpheliler arasında üçüncü sınıf emniyet müdürleri Ramazan Karaoğlan,  Nazım Dorak ve Hasan Taşkıran ile dördüncü sınıf emniyet müdürleri Dinçer Ay,  Sultan Ahmet Demirci ve Timur Bunlu'nun olduğu belirtildi.

YUNANİSTAN'A KAÇTI

akkında gözaltı kararı bulunan ve 17 Aralık 2013'ten sonra İstanbul  Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nden alınarak Fatih İlçe Emniyet  Müdürlüğü'ne atanan yine üçüncü sınıf emniyet müdürü Özcan Bulduk'un ise  Yunanistan'a kaçtığı tespit edildi.