Görüş Bildir

Mardin Savur'da bulunan tonlarca patlayıcı imha edildi

Mardin Savur'da bulunan tonlarca patlayıcı imha edildi

Mardin'in Savur ilçesine bağlı Bağyaka Mahallesi kırsalında dün güvenlik güçleri ile çatışmaya giren 5 PKK'lı teröristin öldürüldüğü bölgede yaklaşık 8 ton patlayıcı bulunarak olay yerinde kontrollü bir şekilde imha edildi.

Mardin Jandarma Komutanlığı ekiplerince Savur ilçesine bağlı Sürgücü Beldesi ve Bağyaka Mahallesi kırsalında dün güvenlik güçleri ile girdikleri çatışmada öldürülen 5 PKK'lı teröristin bulunduğu bölgede yapılan arama tarama faaliyetleri sırasında bir mağaranın içinde 8 ton amonyum nitrat, 60 litrelik 5 bidon mazot, 3 adet A4 patlayıcı düzenek, pil blokları ve kablolar ele geçirildi. Bölgede güvenlik önlemi alındıktan sonra kontrollü bir şekilde patlatılarak imha edildi.

Mağarada yapılan aramada, patlayıcı düzeneklerde kullanılmak üzere 160 torba içerisinde yaklaşık olarak 8 ton amonyum nitrat, 60 litrelik 5 bidon mazot, 3 adet A4 patlayıcı düzenek, pil blokları ve kablolar ele geçirildi.

Ele geçirilen patlayıcılar, Cumhuriyet savcılığının talimatı ile bulundukları bölgede güvenlik önlemi alındıktan sonra kontrollü olarak patlatılarak imha edildi.
Etiketler: | | |