Görüş Bildir

Muş'ta görevden allınan memurlar

Muş'ta görevden allınan memurlar

KHK ile Muş'ta 153 kamu görevlisinin kamu ile ilişiğinin kesildiği açıklandı

Muş'ta ihraç edilen memurların sayısının 153 olduğu açıklandı. 15 Temmuz darbe girişimi ve püskürtülmesi akabinde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FTÖ/PDY) 'ye yönelik operasyonlar ve ilan edilen OHAL kapsamında FETO militanlarının görevden ihraç edilme işemleri süregeirken, MUŞ Valiliği tarafından yapılan açıklama ile kamu da görevli 153 memurun, görev ile ilişiğinin kesildiği açıklandı. Şimdi herkes  Kanun Hükmünde Kararname (KHK) sonrası ihraç edilen memurları merak ediyor. Detaylar diyarbakırsoz'de

MUŞ'TA KHK SONRASI 153 MEMUR İHRAÇ EDİLDİ

Muş Valiliği tarafından yapılan açıklama sonrasında KHK kararı ile 153 memurun görevden atıldığı belirtildi. 

İŞTE MUŞ VALİLİĞİNİN AÇIKLAMASI

Muş Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yapılanmış illegal örgüt mensuplarınca cebir, şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmek amacıyla FETÖ/PDY terör örgütünün darbe yapmaya kalkışması sonucu tüm Türkiye'de olduğu gibi ilimiz merkez ve ilçelerinde de bu kalkışmaya yönelik soruşturmalar yürütülmektedir. Muş ilimizde bu kapsamda 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY tarafından gerçekleştirilen menfur darbe girişimi sonrası 672 Sayılı KHK ile Muş Valiliği 1 kişi, Milli Eğitim Müdürlüğü 56 kişi, İl Jandarma Komutanlığı 2 kişi, İl Emniyet Müdürlüğü 83 kişi, İl Sağlık Müdürlüğü 1 kişi, DHMİ 1 kişi, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü 1 kişi, Defterdarlık 1 kişi, İl Müftülüğü 3 kişi, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü 3 kişi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 1 kişi olmak üzere toplam 153 memur meslekten ihraç edilmiştir" denildi.

Muş'ta toplam 342 kişi hakkında işlem yapıldığı belirtilen açıklamada, söz konusu soruşturmalar kapsamında 274 kişinin hakkında idari işlem yapılarak açığa alındığı, 103 kişinin tutuklandığı, 62 kişinin de adli denetim şartıyla serbest bırakıldığı bildirildi.