Görüş Bildir

Tokat Erbaa'da şehit acısı

Tokat Erbaa'da şehit acısı

Hakkari'nin Çukurca İlçesinde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonrası şehit düşen 8 askerden, 23 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Hüsnü Erkut'un Tokat'ın Erbaa İlçesi'nde yaşayan yakınları büyük üzüntü yaşadı.

Hakkari'nin Çukurca İlçesi Taşbaşı Köyü Bölgesin'de PKK'lı teröristlerin saldırısında 7 silah arkadaşı ile birlikte şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Hüsnü Erkut'un acı haberini Erbaa İlçesi'nde oturan dedesi Şakir Erkut'a bu sabah evlerine gelen askeri görevliler verdi. İstanbul'da yaşayan Fadime ve Mehmet Erkut çiftinin 4 çocuğundan ikincisi olan Hüsnü Erkut'un şehit haberini babası İstanbul'da, annesi ise Erbaa'da öğrendi. Acı haberin ardından anne Fadime Erkut, rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Olayı öğrenen yakınları da taziye için Erkut ailesinin evine koştu. Tedavisinin ardından evine dönen anne Fadime Erkut, 'yavrum' diye uzun süre gözyaşı döktü. Anne Erkut'un dışarıya yansıyan feryadı yürekleri dağladı. Acı haber sonrası mahalleye Türk bayrakları asıldı. Ayrıca 112 acil servis ekipleri mahalle de hazır bekletildi.
1 YIL SONRA DÜĞÜN YAPACAKTI
Askerilik görevini tamamladıktan sonra uzman çavuş olarak bir yıldır Hakkari'de görev yaptığı öğrenilen şehit Erkut'un, Keriman Kurt ile nişanlı olduğu öğrenildi. Evlilik hayali kuran şehit Erkut'un geçtiğimiz Mart ayında nişanlısının doğum gününü kutlayarak 'Kalbimdesin iyiki doğdun ömrüm' yazısını gönderdiği ortaya çıktı. Şehit Erkut'un bir yıl sonra düğün yapacağı ifade edildi. Şehit Erkut'un cenazesinin bugün havayolu ile kente getirlecek. Cenaze yarın Erbaa İlçesi'nde düzenlenecek törenle toprağa verilecek.Etiketler: | | | | |