Görüş Bildir

Belediyeciliğin önünü açaçağız!

Belediyeciliğin önünü açaçağız!

İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Batman Belediyesine görevlendirilen Vali Yardımcısı Ertuğ Şevket Aksoy, 100 bin tonluk asfaltın kentte kullanılması için gerekli çalışmaları başlattıklarını belirterek, "15 Kasım itibarıyla Batman'ın bütün yolları asfaltlanmış olacak. Çalışmalarla Batman'da belediyeciliğin önünü açmayı hedefliyoruz." dedi.

Aksoy, belediyedeki makamında yaptığı açıklamada, Batman halkının hak ettiği hizmetleri en kısa sürede alacağını söyledi.

Görevlendirme yapılmasından sonraki süreçte belediye çalışanlarını tanıma, belediye bütçesi ile ilgili bilgi alma fırsatı bulduğunu belirten Aksoy, Batman'ın kısa sürede çözülmesi gereken 3 temel sorunu olduğunu vurguladı.

- "Batman'ın bütün yolları asfaltlanmış olacak"

Aksoy, "Bu sorunlardan ilki temizlik, ikincisi yollar, üçüncüsü de Batman maalesef yeşil alan ve park açısında fakir bir kent. Park ve bahçelere yatırım bütçeden çok az bir pay alıyor. Bu sorunların çözülmesi için çalışmalar yapıyoruz." diye konuştu.

"100 bin tonluk asfaltın kentimizde kullanılması için gerekli çalışmaları başlattık, 15 Kasım itibarıyla Batman'ın bütün yolları asfaltlanmış olacak. Çalışmalarla Batman'da belediyeciliğin önünü açmayı hedefliyoruz." ifadelerini kullanan Aksoy, sezon bitmeden vatandaşların rahatsız olduğu hiçbir bozuk yol bırakmayacaklarını aktardı.

 Aksoy, kentin önemli sorunlarından olan temizlik konusu ile ilgili ekonomik ve rasyonel bir temizlik ihalesi yapmak için çalışma başlattıklarını dile getirdi.

- "Batman daha temiz bir kent haline gelecek"

"Temizlik ihalesi şartnamesi hazırlığımız sürüyor. Batman daha temiz bir kent haline gelecek. Ekip ruhu içerisinde belediyemizin kaynaklarını daha etkin kullanarak bu projeleri gerçekleştirmeye çalışacağız. Kentimizin bir an önce toparlanması ve örnek bir kent haline gelmesi için elimizden geleni yapacağız." diyen Aksoy, bu kapsamda süren bir sözleşme olduğunu, onun bitimiyle yeni sözleşme imzalayacaklarını kaydetti.

Aksoy, gerek bütçe imkanlarıyla gerek Kültür ve Turizm Bakanlığının sunacağı destekle, kentteki park sayısını hızla artırma, mevcut parkları da ıslah etme gayretinde olduklarını söyledi.

- "Örnek bir kent haline gelmesi için elimizden geleni yapacağız"

Belediye kaynaklarını en verimli şekilde kullanarak hizmetlerin yerine getirileceğine işaret eden Aksoy, bu konuda ilgili kamu kurumlarından ve diğer belediyelerden de destek alacaklarını belirtti.

Çalışmaları ekip ruhu içerisinde yürüteceklerine dikkati çeken Aksoy, "İnşallah bütün belediye çalışanları ve Batman halkıyla gönül birliği içerisinde kentimizin bir an önce toparlanması ve örnek bir kent haline gelmesi için elimizden geleni yapacağız." şeklinde konuştu.

Aksoy, Batman'ı, "bölgenin incisi ve parlayan yıldızı" olarak nitelendirdi.

- "Batman'ın neden bir raylı sistemi, tramvayı olmasın"

Aksoy, Batman için önemli projeleri olduğunu ifade ederek, "Kentin ulaşım master planının hazırlanması gerektiğini düşünüyorum. Önümüzdeki 5 yılda Batman neden bir raylı sisteme, tramvaya kavuşmasın. Bunun çalışmasını ve görüşmesini yaptık." dedi.

Bir kentin ulaşımının iyi yönetilebilmesi için ulaşım master planının mutlaka yapılması gerektiğini vurgulayan Aksoy, Bursa Büyükşehir Belediyesinden bu konuda teknik destek aldıklarını dile getirdi.

Aksoy, yapılacak olan ulaşım master planı ile kentin trafiğini rahatlatacak çalışmalar yapacaklarını sözlerine ekledi.