Görüş Bildir

Devegeçidi Piknik Alanı hizmete açıldı

Devegeçidi Piknik Alanı hizmete açıldı

Halka ucuz ve kaliteli hizmet sunmak amacıyla sosyal tesisler oluşturmaya devam eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Devegeçidi Piknik Alanı?nı yeniden düzenleyerek halkın hizmetine açtı. Kaynak Geliştirme Daire Başkanı Zehra Demir, belediyeye ait sosyal tesislerden biri olan Devegeçidi Piknik Alanı?nın da artık belediye tarafından işletileceğini açıkladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kaynak Geliştirme Daire Başkanlığı, yurttaşlara ucuz ve kaliteli hizmet sunmak amacıyla sosyal tesisler oluşturuyor. Dicle Vadisi’ndeki Hevsel (Gazi Köşkü) Sosyal Tesisleri’ni düzenleyerek halkın hizmetine sunan Büyükşehir Belediyesi, Devegeçidi Piknik Alanı’nda yürüttüğü düzenleme çalışmalarını tamamladı.

Düzenleme kapsamında piknik alanındaki oturma gruplarının sayısı arttırıldı, mevcut oturma yerleri onarımdan geçirildi, alan temizlenerek düzenlendi, bozuk olduğu için yıllardır kullanılmayan havuz da onarılarak halkın hizmetine sunuldu.

Artık belediye işletiyor

Çalışma hakkında bilgi veren Kaynak Geliştirme Daire Başkanı Zehra Demir, kentte sosyal tesislere büyük ihtiyaç olduğunu, bu nedenle Devegeçidi Piknik Alanı'nın düzenlenerek hizmete açıldığını kaydetti. Geçmişte alanın piknik alanı olarak hizmet verdiğini hatırlatan Demir, şimdi ise alanı Büyükşehir Belediyesi'nin devralarak işletmeye başladığını belirtti.

Havuz çarşamba ve cuma günleri sadece kadınlara özel hizmet veriyor

Halkın özellikle hafta sonu Devegeçidi’ne rağbet gösterdiğini, tesisin hafta içi de hafta sonu da açık olduğunu vurgulayan Demir, bozuk olduğu için uzun süredir kullanılmayan havuzun bakım ve onarımdan geçirilerek hizmet vermeye başladığını bildirdi. Demir, tesisteki havuzun çarşamba ve cumartesi günleri sadece kadınlara özel hizmet verdiğini dile getirdi.

Toplu taşıma servisleriyle ulaşım sağlanıyor

Ulaşım sorununu çözmek için toplu taşıma servislerinin hizmet verdiğini açıklayan Demir, servislerin Dağkapı, Gevran Caddesi, Koşuyolu, Tesisler, Diclekent ve Mahabad güzergahlarından geçerek Devegeçidi Piknik Alanı'na geldiğini söyledi. Alanda bir marketin de hizmet verdiğini kaydeden Demir, sonbaharda kır kahvesi ile lokantanın hizmete açılacağını sözlerine ekledi.
Etiketler: | | |