Görüş Bildir

DÜ’de, Bakanlık onaylı sertifikasyon kursları devam ediyor

DÜ’de, Bakanlık onaylı sertifikasyon kursları devam ediyor

Dicle Üniversitesi (DÜ) Hastaneleri Sosyal Komite Birimi tarafından verilen Yoğun Bakım Hemşireliği sertifikalı eğitim kursu başladı.

Diyarbakır DÜ Hastaneleri Sosyal Komite Birimi tarafından verilen Yoğun Bakım Hemşireliği sertifikalı eğitim kursunun ikincisi başladı. Bugün başlayan eğitim kursuna 30 hemşire katıldı. 45 gün sürecek olan eğitimlerin sonunda başarılı olan kursiyerlere bakanlık onaylı sertifika verilecek.

EĞİTİM SAĞLIKTA SÜREKLİLİK İSTER

Hastaneler Başhekimi Profesör Dr. Ali Kemal Kadiroğlu, “Eğitim sağlıkta süreklilik arz eden bir durumdur. Sosyal Komitemiz tarafından 2016 yılında başlatılan Sertifikalı Eğitim Kursları, 2017 yılında da devam ediyor. Kurs sonunda başarılı olan kursiyerlere verilecek olan sertifikalar bakanlık onaylıdır. Bu kurs programları önemli programlardır. Bu eğitim programları sizler için önemli ve faydalı olacağını düşünüyorum. Kurslardaki hemşirelik uygulamaları önemli eksikliklerinizi kapatacağına inanıyorum. Başarılar diliyorum” dedi.

SERTİFİKASYON KURSLARIMIZ SÜRECEK

6 ayrı dalda başlatılan kurslara devam edeceklerini belirten Kadiroğlu, “Bu kursla, ameliyathane hemşireleri, yoğun bakım hemşireleri kursunu verdik. 2017 yılının ilk kursunu da yoğun bakım hemşireleri kursu ile başladık. Bu kursa 30 hemşiremiz katılmıştı. İkinci kursumuza da 30 hemşire kurs görecek. Sırada yeni doğan ve çocuk hemşireliği kursları var. Bu eğitim ve aldığınız bu sertifika size faydalı olacağı gibi hastaneye ve hastalara da yararlı olacaktır. Kurs sürecimizde profesyonel hemşireler ve hocalarımızdan teori ve pratik dersler alacağız. Çok faydalı olacağına, bilgimize çok şey katacağına, bundan sonraki meslek hayatımıza da çok şey katacağına inanıyoruz” diye konuştu.
Etiketler: | |