Görüş Bildir

FETÖ?cüler Beyaz Saray?da!

FETÖ?cüler Beyaz Saray?da!

Kanlı darbe girişiminde ABD'nin rolü konusunda kafalar gittikçe netleşiyor. İddialar karşısında ?Darbeye destek vermedik, rolümüz yoktu? gibi açıklamalar yapan Obama yönetiminin, FETÖ'cü Faruk Taban ve Emre Çelik'i Beyaz Saray'da ağırladığı ve çektirdiği selfie ortaya çıktı.

Kanlı darbe girişiminde ABD'nin rolü konusunda kafalar gittikçe netleşiyor. İddialar karşısında “Darbeye destek vermedik, rolümüz yoktu” gibi açıklamalar yapan Obama yönetiminin, FETÖ'cü Faruk Taban ve Emre Çelik'i Beyaz Saray'da ağırladığı ve çektirdiği selfie ortaya çıktı.

Başarısız darbe girişimi gecesi yaklaşık 3 saat sonra hainleri taraf kabul edip “Her iki tarafa da sukunet tavsiye ediyoruz” diyen ABD'nin, FETÖ'cülerin Amerika'daki üst düzey elemanlarını Beyaz Saray'da ağırladığı gündeme düştü. O gece seçilmiş hükümetin talep etmesine karşın destek açıklaması yapmaktan kaçınan Obama yönetiminin de skandal fotoğraflarla kimlerin yanında saf tuttuğu belli oldu.

Teröristler Beyaz Saray'da Teröristbaşı Gülen'i iade etmemek için kanıt isteyen ABD yönetimi, 'darbenin arkasında ABD mi vardı?' sorularını skandal fotoğraflarla yanıtlamış oldu. Teröristbaşı Gülen'i iki ülke arasındaki suçluların iadesi anlaşmasına rağmen iade etmemek için sürekli kanıt isteyen Başkan Barack Obama yönetimi, partisinin ağır toplarıyla FETÖ'cü üst düzey teröristlerle darbe girişiminden sadece bir hafta sonra 23 Temmuz'da Beyaz Saray'da bir araya geldi. FETÖ'nün sadık hizmetkarı terörist Faruk Taban ve Emre Çelik Başkan Obama tarafından ağırlandı. Beyaz Saray'daki gecede ABD Başkanı Obama ile çekilen samimi fotoğraflar dikkat çekiyor.

Beyaz Saray, 23 Temmuz'da teröristbaşı Fetullah Gülen'e bağlı 'Rumi Forum' ve 'Turkic American Alliance' adlı kurumların yöneticilerini ağırlamış. Terörist Gülen'in hizmetkarları Emre Çelik ile Faruk Taban, önceki gün ABD Başkanı Barack Obama'nın davetiyle gittikleri etkinlikten fotoğraflar paylaştı. Obama yönetimi, 15 Temmuz'da onlarca kamu kurumu bombalanmasına rağmen teröristbaşı Gülen'i iade etmek için 'kanıt' istemişti.

Beyaz Saray'daki gecede Demokrat Parti'den eski Başkan Bill Clinton ve kasım seçimlerinde ABD başkan adayı eşi Hillary Clinton FETÖ'cü Faruk Taban ile Emri Çelik objektiflere poz veriyor. FETÖ'nün Obama ve Clinton'a seçim kampanyaları sırasında on binlerce dolar yardım yaptığı ortaya çıkmış ve bu ABD tartışmalara neden olmuştu.

Önümüzdeki günlerde Türkiye'ye bir ziyaret yapması beklenen ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile eşi de FETO'cü teröristlerle Beyaz Saray'daki gecede objektiflere poz verenler arasında. FETÖ'cüler darbeden bir hafta sonra Beyaz Saray'daydı. ABD'nin Başkan adayı Clinton ile Faruk Taban'ın samimiyeti dikkat çekti.

(Güneş)


Etiketler: | | | |