Görüş Bildir

Gaziantep'te şok FETÖ operasyonu!

Gaziantep'te şok FETÖ operasyonu!

Gaziantep Valiliği, bugün tutuklanan 5 kişi arasında bulunan 3 işadamının örgüte finans sağlamaya yönelik soruşturma kapsamında yakalanarak tutuklandığı kaydedildi.

Gaziantep Valiliği, bugün tutuklanan 5 kişi arasında bulunan 3 işadamının örgüte finans sağlamaya yönelik soruşturma kapsamında yakalanarak tutuklandığı kaydedildi.

Valilik açıklamasında, askeri darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY ile bağlantılı olan ve örgüt güdümünde hareket edenlere yönelik çalışma kapsamında örgütün sözde bölge imamının damadı olan Gaziantepli işadamı Harun Yaşar'ın yurtdışına gitmek isterken Kayseri'de yakalandığı belirtilerek şöyle denildi:

"Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı talimatları ile İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğümüzce FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak, Terör Örgütüne Finans Sağlamak suçlarından yürütülmekte olan soruşturma kapsamında; 26.07.2016 tarihinde ahşap işiyle uğraşan Işık Ahşap Profil Lojistik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yaşar isimli şahsın oğlu olan ve Kayseri İlinden yurt dışına kaçma hazırlığı içerisinde olduğu tespit edilen Harun Yaşar isimli şahıs, kurulan koordine neticesi yakalanarak ilimize getirtilmiştir. 28.07.2016 tarihinde FETÖ/PDY terör örgütünün finans kaynaklarının kurutulması amacıyla ahşap işiyle uğraşan Mehmet Yaşar ve Şirket Müdürü Demir Timurtaş isimli şahıslar düzenlenen operasyon neticesinde yakalanarak gözaltına alınmışlardır. 

Mehmet Yaşar isimli şahsa ait işyerinde yapılan adli aramalar neticesinde; işyerinde bulunan gizli kasa içerisinde 43 bin 890 lira ve 450 dolar nakit para, toplamda 9 milyon 250 bin lira tutarında çok sayıda farklı işadamı ve firmalardan alınmış çek ile birlikte çok sayıda dijital materyal elde edilerek, adli makamlarca el konulmuştur. Mehmet Yaşar, Harun Yaşar ve Demir Timurtaş adlı şahıslar 'FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne üye olmak' suçundan haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanmışlardır."Etiketler: | | |