Görüş Bildir

Kayyım mescidi yeniledi

Kayyım mescidi yeniledi

İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Hakkari Belediyesi'nde bir süre önce tadilata alınan belediye mescidi yenilenerek ibadete açıldı.

İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname ile görevlendirme yapılan Hakkari Belediyesi'nde tadilat çalışması tamamlanan mescit ibadete açıldı.

Hakkari Belediyesinden yapılan açıklamada, belediye hizmet binasının zemin katında bulunan ve özellikle kent merkezi Bulvar Caddesi'ndeki esnafların, vatandaşların ve belediye çalışanlarının ibadetlerini yaptığı 326 metrekarelik belediye mescidinin, eylül ayında tadilata alındığı bildirildi.

Mescit yenilendi

Belediyenin, vatandaşların daha rahat ve temiz bir ortamdan ibadetlerini yapabilmelerine yönelik yaptığı çalışmalar kapsamında mescidin tamamının yıkanıp temizlendiği, zemin izolasyonunun yapılıp, halıların yenilendiği ve dekoratif düzenlemelerin sağlandığı kaydedilen açıklamada, şunlara yer verildi:

"Hakkari Belediyesi hizmet binasının zemin katında bulunan ve aynı anda yaklaşık 550 kişinin ibadet edebilme kapasitesi bulunan mescitte ayrıca bir imam odası ve bayanlar için de 25 kapasiteli ayrı mescit bulunuyor." 
Etiketler: | |