Görüş Bildir

Kur'an kursları dizayn edilecek

Kur'an kursları dizayn edilecek

Diyarbakır’ın Kayapınar İlçe Belediyesi ve İl Müftülüğü arasında camilerin ve Kur’an kurslarının ihtiyaçlarının karşılanması için protokol imzalandı.

İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı ile Müftü Vekili Abdullah Işık arasında imzalanan protokol çerçevesinde, Kayapınar Belediyesi tarafından ihtiyaç duyulan yerlerde 6 adet cami projesinin yapılması, camilerimizin tefrişat ihtiyaçlarının karşılanması, cami ve Kuran kurslarının kütüphanelerini tamamlanması gibi çalışmalar yapılacak. Kaymakam Balcı, “Kayapınarlı vatandaşlarımızın ile ilgili her yatırıma Kayapınar Belediyesi olarak destek veriyoruz. Devletimizin imkanları vatandaşlarımızın tüm sıkıntılarını çözmemiz için yeterli, bizlerde bu imkanları Kayapınarlı hemşerilerimiz için seferber etmiş durumdayız.

PROTOKAL İMZALANDI

Kayapınar Belediyesi olarak eğitim, sanat, spor, kültür, sosyal yardımlar, alt yapı, üst yapı gibi birçok hususta ilçemize faydalı işler yaptık. Bugün imzaladığımız protokol ile vatandaşlarımızın ibadetlerini yapabilmeleri ve dini tesislerimizden faydalanabilmesi için birçok yatırımı Kayapınarımıza kazandırıyoruz. Bu projelerin ve yatırımların başta Kayapınarlı hemşehrilerimiz olmak üzere tüm Diyarbakırlı vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Etiketler: | | |