Görüş Bildir

O müdür yakalandı!

Mardin'de soruşturma kapsamında Artuklu İlçe Emniyet Müdürü Kocaman ve Emniyet Amiri Göksel tutuklandı.

Mardin'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında merkez Artuklu İlçe Emniyet Müdürü Cumali Kocaman ve Emniyet Amiri Mehmet Ali Göksel tutuklandı.

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ'nün darbe girişimine yönelik başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Kocaman ve Göksel, emniyetteki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edildi.

Savcılıktaki ifadelerinin ardından Kocaman ve Göksel sevk edildikleri mahkemece tutuklandı.

- FETÖ'nün tapularını göndermek istedi

Öte yandan, Kocaman'ın soruşturma kapsamında açığa alınacağını öğrendikten sonra örgütün farklı illerde kullandığı gayri menkullere ait ve adına kayıtlı 20 milyon lira değerindeki tapu kayıtlarını kargoyla il dışına göndermek istediği, kargo şirketinin kimlik bilgilerini ve kargonun içeriğini öğrenmek istemesi üzerine telaşlanarak kargo şirketinden hızla uzaklaştığı öğrenildi.

Kocaman'ın kargo yetkilisi tarafından ihbar edildiği, ancak İl Emniyet Müdürlüğünde FETÖ ile bağlantılı diğer polis memurları aracılığıyla ihbarın geçersiz kılındığı ortaya çıktı.

Evindeki bilgisayarın hard diski, örgüte ait birçok evrak ve CD'leri bir sokakta kırarak çöpe atan Kocaman'ı, şüpheli hareketlerinden kuşkulanan bazı vatandaşlar ihbar etti. Yapılan incelemede, olay yerinden evrak ve CD'leri çöpe atan kişinin olay yerinden kaçarken kullandığı otomobilin Kocaman'a ait olduğu belirlendi.

- Çöpe attığı telefonu vatandaşlar buldu

Kocaman, ayrıca delilleri yok etmek için telefonunu kırdıktan sonra çöp kutusuna attı. Bunu gören vatandaşlar da çöpe atılan telefonu İl Emniyet Müdürlüğüne teslim etti. Yapılan incelemede, telefonun Kocaman'a ait olduğu tespit edildi.

Daha sonra hakkında yakalama kararı çıkan çıkan Kocaman, şehrin çıkışında yol uygulamasında polis ekipleri tarafından bir araçta gözaltına alındı.

- Evlerinde örgütsel doküman ele geçirildi

Emniyet Amiri Göksel'in ise 15 Temmuz gecesi darbe girişiminde bulunan örgütün üst düzey yöneticileri ile telefonla irtibatlı olduğu iddia edildi.

Göksel'e darbe girişiminin ilk saatlerinde henüz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yapmadan ve nerede olduğu bilinmeden önce bir mesaj geldiği ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yerinin bildirildiği tespit edildiği ileri sürüldü.

Kocaman ve Göksel'in evinde yapılan aramalarda, terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'e ait örgütsel doküman ele geçirildiği öğrenildi.
Etiketler: | | |