Görüş Bildir

PKK'nın "reklam yüzü" etkisiz hale getirildi

PKK'nın

Batı medyası tarafından DEAŞ ile mücadele eden YPJ'li olarak lanse edilen "Zozan Cudi" kod adlı Temir'in, Şırnak'ta düzenlenen hava harekatında ölü ele geçirilenlerin arasında olduğu belirlendi

Batı medyası tarafından DEAŞ ile mücadele eden YPJ'li olarak lanse edilen "Zozan Cudi" kod adlı Zozan Temir'in, Şırnak'ta düzenlenen hava harekatında ölü ele geçirilenlerden biri olduğu öğrenildi.

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Şırnak'ın Bestler-Dereler bölgesine 15 Kasım'da düzenlenen hava harekatında etkisiz hale getirilen 7 örgüt üyelerinin kimliklerinin belirlenmesine yönelik çalışma yapıldı. Etkisiz hale getirilenlerin arasında "Zozan Cudi" kod adlı Zozan Temir'in bulunduğu tespit edildi.

REKLAM YÜZÜYDÜ

DEAŞ'a karşı ABD liderliğindeki uluslararası koalisyon içerisinde faaliyet gösterdiği belirlenen kadın militan, Kobani olayları sırasında Avrupa ve ABD medyası tarafından "20 yaşında olan Suriye Kamışlı doğumlu 'Zozan Cudi' DEAŞ'ı bitirmeye yeminli YPJ'li" olarak lanse edilmişti.

Güvenlik kaynakları, bu durumun PKK ile PYD/YPG arasındaki bağlantının en açık kanıtı olduğunu ve aralarındaki yetki, ideoloji, üyelik ve kaynakların bütünlüğünü ortaya koyduğunu kaydetti.
Etiketler: | | |