Görüş Bildir

Talasemi Hastalarına Moral Gezisi

Talasemi Hastalarına Moral Gezisi

Şırnak Talasemi Derneği tarafından lösemi ve talasemi hastalarına yönelik Mardin ve Diyarbakır gezisi düzenlendi.

Şırnak Talasemi Derneğinin Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, "Talocanlar El Ele Geziyor Projesi" kapsamında Silopi ve Cizre ilçelerindeki 21'i erkek 30 talesemi ve lösemi hastası ile 15 hasta yakını, rehber eşliğinde Diyarbakır ve Mardin'deki tarihi ve turistik mekanları gezdi.

Ongözlü Köprüde davul zurna eşliğinde halay çeken hasta ve yakınları daha sonra İçkale, Hz. Süleyman Camisi, Diyarbakır Müzesi, Hasan Paşa Hanı, Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi, Ulu Cami, Dört Ayaklı Minare, Dengbej evini ziyaret etti.

Hasta ve yakınları daha sonra Mardin'i gezdi.

TALASEMİ HASTALARI

Talasemi hastaları kendileri için büyük motivasyon olan gezi için dernek yetkililerine teşekkür etti.

Talasemi hastası 12 yaşındaki kardeşi Hasret ile birlikte geziye gelen Dilek Ulu, farklı bir gün geçirdiklerini, moral bulduklarını söyledi.

17 yaşındaki Talasemi hastası Rengin Uğurlu, Diyarbakır'da gezmedikleri, görmedikleri tarihi yerleri gezdiklerini söyledi.

Dernek başkanı Nurullah Bartan başta olmak üzere projede emeği geçen herkese teşekkür eden Uğurlu, güzel bir gün geçirdiklerini aktardı.

Şırnak Talasemi Derneği Başkanı Nurullah Bartan, projenin amacının hastaların farklı kültürel yerleri gezmesini sağlamak olduğunu aktardı.

Bartan, "Sürekli hastane ortamındalar. Onları bir gün dahi hastane ortamından, iğnelerden, acılardan uzak tutabilmek için böyle bir proje geliştirdik. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz." diye konuştu.
Etiketler: | |