Görüş Bildir

Giderli şarkıların hayat bulduğu kadın: Demet Akalın!

Giderli şarkıların hayat bulduğu kadın: Demet Akalın!

Güzel şarkıcı Demet Akalın bilinmeyenlerini samimiyetle anlattı. 2015 yazına ‘Pırlanta’ albümü ile tüm müzik listelerini alt üst ederek ve tüm rakiplerini geride bırakarak giren Demet Akalın röportajında insanlardan uzak bir yaşamının olmadığını ve Allah’ın sevgili kulu olduğunu dile getirdi.

Çıkardığı her şarkısıyla zirvede mutlaka yerini alan Demet Akalın yaza yine bomba gibi girdi. ‘Pırlanta’ isimli albümüyle bu yazın en hiti olmaya aday şarkılara imza atan Demet Akalın, şimdiden ‘Ders Olsun’ parçasıyla müzik listelerinin en üst sıralarında yer aldı. Rakiplerini geride bırakan güzel sanatçıyla hem yeni albümü hem de ‘Demet Akalın olmak’ üzerine konuştuk.

- Yeni albümünüz ilk önce hayırlı olsun. Bugüne kadar kaç albüm çalışmasına imza attınız?

Kariyerim süresince 8 albüm, 2 single ve 2 maxi single yaptım.

- Her albümlerinizde mutlaka bir hit şarkı çıkarmayı başarıyorsunuz. Müzik piyasası zor durumdayken bunu başarmak size neler hissettiriyor? 

Onun öyle bir sırrı yok. Samimiyet önemli bu noktada. Allah'ın sevgili kuluyum, bir şekilde doğru insanlarla buluşturuyor beni. Hiçbir şeyi matematiksel konumlandırmıyorum. O da dinleyicime geçiyor.

HER ALBÜM ÖNCESİ KORKULARIM VAR           

- Albüm öncesinde korku ya da kaygılarınız oluyor mu?

Olmaz mı, hem de nasıl. Her çıkış öncesi bir korku taşıyorum içimde. Acaba yeni şarkı, ‘Bebek’parçasının önüne geçebilecek mi? ‘Afedersin'den daha büyük bir şarkı olacak mı? ‘Evli, Mutlu, Çocuklu'yu aşar mı? Türkan'ı ezer geçer mi?

- Oldukça kalabalık bir ekiple çalıştınız…

Aslızen, Ayla Çelik, Berkay, Cansu, Fettah Can, Gökhan Özen, Sezen Aksu, Sinan Akçıl , Soner Sarıkabadayı bir sürü iyi isim var albümümde. Düzenlemelerde aklıma ilk gelen isimler Erdem Kınay, Erhan Bayrak, Mustafa Ceceli ve Volga Tamöz .

- Sezen Aksu'dan şarkı almak zordur derler. Sizde parçayı alabilmek için tehdit etmişsiniz. 

Evet. Yıllardır Sezen Aksu'nun bazı şarkılarını dinliyordum ama olmuyordu. Bu şarkıyı dinledim ve bayıldım. Ama şarkıyı başkasına söz verdiğini söyledi. Koşarak evine gittim ve dizinin dibine oturdum. "Kendimi üçüncü köprüden atarım" diye tehdit ettim.

- Peki şarkıyı nasıl kaptınız?

Sezen Aksu şarkıyı okuttu bana. Kolunu gösterdi, "Bu tüyler boşu boşuna diken diken olmaz" dedi. Şarkıyı kaptım.

İNSANLARDAN UZAK BİR YAŞAMIM YOK

- Sinan Akçıl’ın ‘Ders Olsun’ parçasıyla çıkış yaptınız… 

Evet. Son anda geldi Sinan’ın şarkısı çok sevdim ve aldım. “Ders Olsun” ilk klip şarkımız oldu.

- ‘Giderli şarkıların kadını’ imajı üzerinize yapıştı. Bu durumdan hoşnut musunuz?

Yıllardır üzerime yapışan bir, 'Giderli Şarkıların Kadını' durumum var. Mutlu aşk şarkıları bana olmuyor! Hayat ne güzel, şahaneyiz tarzı şarkılar bende tutmuyor.

-Özellikle mi giderli şarkı sözlerini kovalıyorsunuz?

Ne kadar özel hayatımda mutlu olursam olayım, insanlar benden öyle şarkılar dinlemek istemiyor. Atarlı, giderli şarkıları kovalıyorum o yüzden. Duyunca "Tam benlik!" diyorum.

- Açıksözlü ve dobra kişiliğinizle kimi zaman yanlış anlaşılmaktan çekindiğiniz oluyor mu?

Samimi buluyorlar. Evlerinden biri gibi. İnsanlardan uzak bir yaşamım olmadığı için. Herkes gibi dizi izliyorum, market alışverişimi kendim yaparım.

İKİNCİ ÇOCUK DÜŞÜNMÜYORUM 

- Hira’ya kardeş düşünüyor musunuz? 

Hayır…

- Çocuğunuzla ilgili konularda çok hassas mısınız? 

Çok fazla. Hatta bakıcılarla arada gerginlikler oluyor. Çünkü hem hamileliğimde hem de sonrasında Hira'nın rahatsızlığında çok zor zamanlar geçirdik. O yüzden galiba.

-Formunuzu nasıl koruyorsunuz? Özel bakım kürleriniz var mı? 

Spor yapmam sadece yürürüm her sabah. Bir de masaj yaptırırım.

Röportaj Kaynağı: Uçankuş


Etiketler: | | |