13 ilçeye ulaşım durduruldu!

Büyükşehir Belediyesi kamu ve özel kuruluşlarda dezenfektan çalışmalarını sürdürüyor Diyarbakır'da virüse karşı alınan radikal tedbirlere, merkeze bağlı 13 ilçeye toplu ulaşım seferleri askıya alındı, Belediye kamu ve özel kuruluşları dezenkeftan ediyor.

13 ilçeye ulaşım durduruldu!

İl Hıfzısıha Kararı doğrultusunda, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, merkez ilçelerin dışındaki 13 ilçeye yapılan toplu ulaşımı geçici süreliğine askıya alarak durdurdu. Belediye virüs salgınının kentte yayılmasını engellemek amacıyla vatandaşların yoğun olarak kullandığı kamu ve özel kuruluşlarda dezenfektan çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

13 İLÇEYE TOPLU ULAŞIM

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, (DBB) koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ilçelere yapılan toplu ulaşım seferlerinin durdurulduğunu açıkladı. 13 ilçeye yapılan ulaşımının geçici süreliğine durdurulduğuna ilişkin yapılan  açıklamada, “Koronavirüs'e karşı alınan tedbirler kapsamında 21 Nisan 2020 Salı gününden itibaren Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçelerimize yapılan toplu ulaşım seferleri geçici olarak durdurulmuştur” ifadelerine yer verildi.

VİRÜSE KARŞI DEZENFEKTAN

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, dünyada ve Türkiye'de yayılarak binlerce can kayıplarına neden olan korona virüs salgınına karşı Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu’nun talimatları doğrultusunda kent genelinde 542 personelle gece gündüz demeden temizlik, yıkama ve dezenfektan çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, vatandaşların yoğun olarak kullandığı kamu ve özel hastaneler başta olmak kentte günlük 376 bin 350 metrekare alanda 162 personelle dezenfekte çalışması yapıyor. Kentte toplu taşıma hizmeti veren araçlar, ambulanslar, ticari taksiler ve özel araçları da günlük periyotlarla dezenfekte eden Büyükşehir Belediyesi, 13 dış ilçede de 100 personelle dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor.

KAMU KURUM VE ÖZEL SEKTÖR

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığına bağlı 280 kişilik ekip ise korona virüs salgının yayılmasına karşı gece gündüz demeden kent genelinde bulvar, cadde ve kaldırımlarda temizleme ve köpüklü suyla yıkama çalışması yaparak ardından sağlığa zararı olmayan kimyasallarla dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesinin temizlik ve dezenfekte çalışmaları korona virüs salgının yayılması durdurulana kadar kent genelinde aralıksız devam edeceği kaydedildi.

Kaynak: Diyarbakır Söz