Görüş Bildir

3. Ortak yakalandı!

3. Ortak yakalandı!

200 milyonluk vurgunla suçlanan kuyumculardan 3'üncüsü de yakalandı. Başsavcı Yavuz'un oluşturduğu özel ekip, soruşturmayı genişletti.

Merkez Kayapınar ilçesinde esnaf, iş insanları ve çeşitli meslek gruplarının yansıra üst düzey bürokratlardan topladıkları iddia edilen 200 milyon TL ile ortadan kaybolan kuyumcu ortaklarından 3'üncü kişi de yakalanarak gözaltına alındı.

Kayapınar ilçesi Diclekent Bulvarı'ndaki kuyumcuya aralarında üst düzey bürokratların da bulunduğu, esnaf, iş insanı ve çeşitli meslek gruplarından kişiler, yatırım vaadiyle para ve ziynet eşyası emanet etti.

200 MİLYON LİRAYLA

İddiaya göre, kuyumculuk yapan Zülküf O., ağabeyi Zülfikar O. ve Serdar A., 200 milyon TL değerindeki para ve ziynet eşyası ile ortadan kayboldu. Paralarını emanet ettikleri kişilerden haber alamayan ve dolandırıldıklarını söyleyen yaklaşık 50 kişi, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayette bulundu.

BAŞSAVCIDAN ÖZEL EKİP

Şikayeti inceleyen Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, iki savcı görevlendirerek, kimlikleri belirlenen şüphelilerin yakalanması için gözaltı kararı çıkardı.

Şüphelilerden Zülküf O., hakkında yakalama kararı çıkarıldığını öğrenince Adana'da polise giderek teslim oldu. Bir hafta sonra ağabeyi Zülfikar O. da polis ekiplerince Adana'da yakalanıp, gözaltına alındı. Diyarbakır'a getirilen kardeş kuyumcular, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanıp cezaevine gönderildi.

SON ŞÜPHELİ DE YAKALANDI

Yakalanması için çalışma yürütülen son şüpheli Serdar A. dün Adana'da yakalanarak gözaltına alındı. 3. ortağın  gözaltına alınmasıyla davadaki tüm şüpheliler yakalanmış oldu.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, kamuoyunda geniş yankı bulan olayla ilgili iki savcı görevlendirerek, soruşturmanın hızlı yürütülmesi talimatını vermişti. Her üç ortağın gözaltına alındığı yerin Adana olması dikkat çekerken, şikayetçi olan kişilerin sayısının da giderek arttığı öğrenildi.
Etiketler: