Görüş Bildir

79 KADINA SERTİFİKA

79 KADINA SERTİFİKA

79 KADINA SERTİFİKA

DİYARBAKIR-Diyarbakır Bağlar Belediyesi Kardelen Kadın Evi'nde okuma yazma, bilgisayar ve biçki dikiş kurslarını tamamlayan toplam 76 kadın sertifika ve kurs katılım belgelerini aldı.

SERTİFİKA ALDI

Bağlar Belediyesi Kardelen Kadın Evi'nin yeni şubesinde gerçekleştirilen sertifika törenine Bağlar Belediye Başkanı Yüksel Baran, Başkan Yardımcısı Derya Tamriş ile AÇEV yöneticileri ve gönüllü öğretmenler katıldı. Baran, törende yaptığı konuşmada, binlerce kadınla çok önemli işler başardıklarını belirterek, Kardelen Kadın Evi'ndeki kurslara katılan kadınların her alanda güçlendiğini söyledi. Farklı etkinliklerle kadın çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Baran, şöyle dedi:

    

UZUN BİR ÇALIŞMA

''Amaç kadına daha fazla güç vermek, daha dayanıklı bir hale getirmek ve kapasiteyi artırmaya dönük çalışmalardır. Uzun bir zamandır arkadaşlarımız güzel ve başarılı bir çalışma yürütüyorlardı. Bu gün onun meyvelerini almak üzereyiz. Bizler belediye olarak her dönem kadın çalışmalarına özellikle ağırlık vermeye çalışıyoruz. Kadın belediyeciliği geliştirmek açısından da bizim bir yaklaşımımız var. Kadın gelişimi konusunda belediye olarak elimizden ne geliyorsa destek sunmaya, bu anlamda çalışmalar yürütmeye hazırız.'' Daha sonra okuma yazma, bilgisayar ve biçki dikiş kursunu tamamlayan 76 kursiyere sertifikaları verildi.

Etiketler: