Görüş Bildir

BAŞSAVCIDAN HAYAT TECRÜBESİ

Batman Cumhuriyet Başsavcısı öğrencilere hayat tecrübesini anlattı

BAŞSAVCIDAN HAYAT TECRÜBESİ

 Batman Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Emre Ejder, lise öğrencilerine hayat hikayesini anlattı.

font-family>

font-family>'Okul Polisi ve Türk Telekom Anadolu Lisesi'nin ortak yürüttüğü 'Başarı hikayeleri-Örnek hayatlar' projesi çerçevesinde öğrencilerle bir araya gelen Başsavcı Ejder, Kars Sarıkamış’ın köyünde doğduğunu, zor şartlar altında birleştirilmiş sınıflarda okuduğunu ama asla çalışmaktan taviz vermediğini söyledi.

font-family>ÖĞRENCİLERİN İLGİSİ

font-family>Öğrencilere önemli olanın mesleğin kendisi değil, yapılan işin kalitesi olduğunu vurgulayan Başsavcı Ejder, “Her ne mesleği seçerseniz seçin ama o mesleğin en iyilerinden olun.” tavsiyesinde bulundu.

font-family>

font-family>Kendisinin de bu bölgeden çıkmış bir insan olduğunu, şimdiki şartların eskisine göre çok daha iyi olduğunu ve tek ihtiyacın iyi eğitim alarak en iyi yerlere gelmek olduğunu söyleyen Başsavcı Ejder, “ Batman bu yönüyle kendini kanıtlamış bir şehir. Bünyesinden en önemli bakanlıklardan birisi olan Maliye Bakanlığı’na yükselmiş bir bürokrat çıkardı. Bazı çevreler doğulu olmayı bir dezavantaj gibi lanse etmeye çalışsalar da, ben bile buna bir örnek teşkil ediyorum." diye konuştu.

font-family>HAYAT TECRÜBELERİ

font-family>Başsavcı Muhammed Emre Ejder, Mardinli Hakim Metin Acar'ı da çocuklarla tanıştırdı. Hakim Acar, yaptığı konuşma da, çocukluğunda Midyat sokaklarında üç tekerlekli bisikletle taşımacılık yaptığı günleri anlattı ve çalışarak her mevkiye ulaşılabileceğini vurguladı.

Etiketler: