Görüş Bildir

ÇOCUK GELİŞİM KURSU

ÇOCUK GELİŞİM KURSU

ÇOCUK GELİŞİM KURSU

Çocuk gelişimi kursları verilmeye başlandı. İlk kez verilen kurslar sonucunda anne adayları ile  çocuk gelişimi konusunda meslek edinecek kursiyerlere sertifika verilecek.

Evlerinde verilen kurslara bir yenisi eklendi. Ali Eren Eğitim Destek Evi’nde çocuk gelişi kursları verilmeye başlandı.

ÇOCUK GELİŞİM KURSU

Otuz iki kursiyerin eğitim aldığı kurs hakkında açıklama yapan kurs sorumlusu Çocuk Gelişimi Uzmanı Fatma Akun, " Çocuk bakımında eğitimli bireyler yaratmak için bu kursu veriyoruz. Bir başka ifadeyle  toplumda sağlıklı bireyler yaratmak çocukların iyi eğitiminden geçer. Bu da çocukların dilinden anlayarak onlarla empati kurmanın yolunu bulmaktır. Bu kursumuzun amacı da  budur.  Bunun yanında bayanlarımızın çalışabilmeleri için çocuk bakımı konusunda eğitimli ve sertifikalı meslek sahibi olmalarını sağlamak istiyoruz.  Bu kursun bir diğer önemi de  bilinçli anne ve babalar yaratmaktır " diye konuştu.

MESLEK SAHİBİ OLUYOR

Bölgede yüzlerce genç kızın işsiz olmasından dolayı bu kursun meslek edindirme anlamda önemli olduğunu belirten Akun, kursu ücretsiz verdiklerini söyledi. Akun,"Kursumuz Kayapınar Belediyesi’nin katkılarıyla verilmektedir. Hiçbir ücret karşılığı olmadan bu eğitimleri vererek sertifikalı eğitmen yetiştireceğiz.  Kursumuz iyi ay sürecek. Kurs sonucunda başarılı olanlara sertifika vereceğiz. İnsan kendi kaderini kendisi belirler. Eğer toplum olarak ilerlemek istiyorsak çocuklarımıza iyi bir eğitim vermenin olanaklarını bulmalıyız" dedi.

İki aylık eğitim sonunda başarılı olacak kursiyerlere Milli Eğitim onaylı sertifika verilecek. 

Etiketler: