Görüş Bildir

Deva başkanı Ülsen oldu

Deva başkanı Ülsen oldu

DEVA Partisinin Diyarbakır İl Teşkilatı Kurucu Başkanlığına Cihan Ülsen getirildi.

Bir süredir İl Başkanlığı arayışı içerisinde olan DEVA Partisi, Diyarbakır İl Teşkilatı Kurucu Başkanlığına Av. Cihan Ülsen'i getirdi.

DEVA İL BAŞKANI

AK Partiden ayrılarak DEVA partisi kuran Ali Babacan'ın, iller düzeyindeki teşkilatlanma çalışmalarını devam ediyor. Diyarbakır İl Başkanlığı için, uzun bir süredir "isim arayışı" içerisinde olan Parti Yönetimi, Kurucu Başkan olarak Av. Cihan Ülsen'de karar kıldı.

Ülsen, dün Ankara'ya çağrılarak İl Başkanlığı yetki belgesini Genel Başkanı Ali Babacan'ın elinden aldı.

ÜLSEN'İN BİYOGRAFİSİ

1980 yılında Diyarbakır’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Diyarbakır’da tamamladı. 2005 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Şu an Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nde eğitimine devam etmekte.2007 yılından bu yana Diyarbakır’da Serbest Avukatlık yapmakta. 2014 yılından bu yana Diyarbakır’da yayınlanan Yokuş Yol’a dergisinin Genel Yayın Yönetmenliğini yapmakta.2009-2014 yılları arasında Diyarbakır MAZLUMDER’de (İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği) Başkan Yardımcılığı ve Genel Koordinatörlük görevlerini üstlendi. 2016-2018 yılları arasında Diyarbakır Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Baro çalışmalarında İnsan Hakları Merkezi ve Adli Yardım Koordinatörlüğü görevlerini üstlendi. 2019 yılında Diyarbakır Tahir Elçi İnsan Hakları Vakfı’nda Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. 
Etiketler: