Görüş Bildir

FAKİR ÖĞRENCİLERE YARDIM

FAKİR ÖĞRENCİLERE YARDIM

FAKİR ÖĞRENCİLERE YARDIM

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde ikamet eden 61 kadın, Sosyal Destek Projesi (SODES) meslek edinme kursu kapsamında diktikleri 3 bin pantolon ve gömleği yardıma muhtaç öğrencilere dağıttı.

Kadınlara sertifikalarını dağıtmak üzere düzenlenen törende konuşan Bismil Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, toplumun temel taşı olan kadınların ayakları üzerinde durabilmesi ve kendi geçimlerini sağlayabilmelerinin yolunun meslek öğrenmeden geçtiğini belirterek kursiyerlere çabalarından dolayı teşekkür etti. Kursiyerlerde bu tür kursların devamı ve sağlanan imkanlardan dolayı Kaymakam Bingöl'e teşekkür etti.

FAKİR ÖĞRENCİLERE YARDIM

2010 yılında hazırlanıp Devlet Planlama Teşkilatı'na sunulan ve uygulanabilir olarak değerlendirilen projede 53 kadın ve genç kız ile 8 engelli bayana uygulamalı dikiş eğitimi verilerek tekstil fabrikalarında çalışabilecek bilgi seviyesine ulaştırıldığı kaydedildi. 197 bin 100 liralık bütçe ile faaliyetlerine başlanan projede 35 bin liralık kumaş harcamasının gerçekleştirildiği belirtildi. Ayrıca kursiyerlere günlük 15 liradan toplam 100 bin lira ödeme gerçekleştirilerek katılımcıların aile ekonomilerine

Etiketler: