Güvenlik eşliğinde odasından çıkarıldı

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde devlet hastanesinin çalışan tek göz doktoru olan Cansev Şekerler, mesai bitimine yakın güvenlik korucusu adaylarının da rapor için oluşturduğu yoğunluk nedeniyle yaşanan gerginlikte odada mahsur kaldı. Şekerler, güvenlik görevlileri eşliğinde odadan çıkarılırken, dışarıda bekleyenler tarafından yuhalandı. Yaklaşık 1 ay önce yaşanan o anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

Güvenlik eşliğinde odasından çıkarıldı

Ergani ilçesinde devlet hastanesinin çalışan tek göz doktoru olan Cansev Şekerler, mesai bitimine yakın güvenlik korucusu adaylarının da rapor için oluşturduğu yoğunluk nedeniyle yaşanan gerginlikte odada mahsur kaldı. Şekerler, güvenlik görevlileri eşliğinde odadan çıkarılırken, dışarıda bekleyenler tarafından yuhalandı. Yaklaşık 1 ay önce yaşanan o anlar cep telefonu kamerasına yansıdı. 

HASTA SAYISI YÜKSEK

Dr. Şekerler, odasından çıkarken hastaların sözlü saldırısıyla karşılaşırken, 1 aydan bu yana günlük 108 hasta muayene ettiği öğrenildi.  Özellikle son 15 gündür göz hastalıkları uzmanı eksikliği yaşanan Ergani Devlet Hastanesi, Elazığ’ın Maden; Diyarbakır’ın Ergani, Çermik, Dicle ve Çüngüş ilçelerinden gelen binlerce hastaya sağlık hizmeti veriyor.

BÖLGE İLLERİNDEN GELENLER

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden günde en fazla 42 hastaya randevu oluşturulabiliyor. Ancak randevulu hastanın dışında Çermik İlçe Jandarma Komutanlığına alınacak Geçici Köy Korucu adaylarının rapor için yönlendirildiği hastanede Dr. Cansev Şekerler, muayene odasında mahsur kaldı.

MUAYENE GELEN HASTALAR

Mesai bitmesine rağmen muayene olmak isteyen hastalar Dr. Şekerler’in odasında çıkmaması için kapıyı açmasına için vermedi. Muayene kapısı tekmelenen ve sözlü hakaretlere mazur kalan Dr. Şekerler, olay yerine gelen hastane güvenlik elemanları tarafından açılan ‘güvenlik Koridoru’ altında güçlüklü odasından çıkarıldı. Hastanede bulunan bir kişinin çektiği görüntülerde, Dr. Şekerler’in odasından çıkarıldığı sırada hastaların sözlü saldırılarına ve yuhlamalarına maruz kaldığı görüldü.

SÖZLÜ SALDIRILAR YAPILIYOR

Dr. Şekerler’in yaşadığı sıkıntı, bir arkadaşına yazdığı whatsapp görüşmelerine de yansıdı;

“Beni buradan çıkarmayacaklar!

Kapımın önü çok kötü!

Kapıyı açtırmıyorlar!

Çıkamıyorum şu an!”

Hastalar, haftalardır tek bir göz doktorun görev yaptığı Ergani Devlet Hastanesi’ne yeni göz doktorların atamasının yapılması için Sağlık Bakanlığı’na ve il vekillerine çağrıda bulundu. 

Kaynak: Diyarbakır Söz