KARLIOVA SAKİNLEŞTİ

KARLIOVA SAKİNLEŞTİ

KARLIOVA SAKİNLEŞTİ

BİNGÖL’ün Karlıova İlçesi’nde dün Taşlıca Köyü korucubaşı Hacı Alan’ın silahlı saldırıda öldürülmesinin ardından başlayan ve BDP ilçe başkanının evi ile bazı işyerlerinin kundaklandığı olaylardan sonra ilçede yaşam normale döndü. İlçede bugün yaşam normale dönmeye başlarken, kepenklerin yavaş yavaş açıldığı görüldü. Bingöl’den takviye özel harekat timleri ve çevik kuvvet polislerinin gönderildiği ilçede, giriş çıkışlar kontrol altına alındı, korucular ise köylerine gönderildi.

Korucubaşı 40 yaşındaki Hacı Alan önceki gün saat 15.00 sıralarında Karlıova ilçe merkezinde kimliği belirlenemeyen kişilerin tabancalı saldırısında öldürüldü. Saldırının ardından ilçeye gelen Hacı Alan’ın yakınları olan köy korucuları da polisle birlikte cinayeti işleyenlerin yakalanması için operasyona katıldı. Korucuların ilçe merkezindeki operasyonu sırasında esnaf kepenk kapattı ve bazı yerler kundaklandı.

HAYAT NORMALE DÖNDÜ

Dün ilçede hayat normale dönerken dün olaydan sonra kepenklerin kapatıldığı ilçede, bugün kepenkler yavaş yavaş açılmaya başladı. Bingöl’den dün takviye gönderilen çok sayıda özel harekat ve çevik kuvvet polisi ilçe merkezinde bekletiliyor. İlçenin giriş ve çıkışları kontrol altına tutulurken, dünkü olaylar sırasında camları kırılan Karlıova Belediye binasında sabah saatlerinde temizlik çalışması yapıldı. Kundaklanan binalarda hasar tespiti için çalışma başlatıldı.

CENAZE TOPRAĞA VERİLDİ

Korucubaşı Hacı Alan’ın cenazesi ise, otopsi için götürüldüğü Malatya’dan yakınları tarafından alınarak bugün sabah saatlerinde Taşlıçay Köyü’ne getirildi. Köy camisinde yapılan cenaze törenine basın mensuplarına tepki gösterilerek alınmadı ve gazetecilerin görüntü çekmelerine izin verilmedi. Cenaze daha sonra toprağa verildi.

Kaynak: Diyarbakır Söz