Görüş Bildir

Katliam gibi kavga! 5 ölü

Suruç ilçesinde çıkan silahlı kavgada, 5 kişi öldü, 5 kişi yaralandı. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.

Katliam gibi kavga! 5 ölü

ŞANLIURFA'nın Suruç İlçesi'nde, çocuklarının kavgası yüzünden iki aile arasında çıkan tartışma, silahlı kavgaya dönüştü.

ŞANLIURFA'nın Suruç İlçesi'nde, çocuklarının kavga etmesi nedeniyle tartışan iki aile uzun namlulu silahlar ile çatıştı. Kavgada 3'ü kadın 5 kişi ölürken, 3'ü ağır 8 kişi de yaralandı. Katliamı andıran kavganın ardından yaşanan gerginlik üzerine ilçeye takviye polis ve jandarma gönderildi.

Olay, öğle saatlerinde Cumhuriyet Mahallesi'nde meydana geldi. Dına aşireti mensubu olan, birbirine akraba Şahin ve Pesen ailesi fertleri, birkaç gün önce çocuklarının oyun oynarken kavga etmesinden dolayı tartıştı. Komşularının araya girmesiyle yatıştırılan akraba aileler, bugün öğle saatlerinde ilçe merkezinde karşılaşınca aynı sebepten dolayı yeniden tartıştı. Tartışmanın ardından birbirine tehditler savuran iki aile fertleri evlerine giderken, telefonla ulaştıkları yakınlarından da yardım istedi.

SİLAHLARLA ÇATIŞTILAR

İddiaya göre, öğle saatlerinde Cumhuriyet Mahallesi İsmet Paşa Sokak'ta iki aile fertlerinin gelmesiyle yeniden alevlenen kavgada taraflar birbirlerine kalaşnikof, av tüfeği ve tabancayla ateş etmeye başladı. Dakikalarca süren ve ortalığın savaş alanına döndüğü çatışma ihbarı üzerine, zırhlı araçlar ile çok sayıda polis ve ambulans olay yerine sevk edildi. Çatışma, polislerin müdahalesinin ardından güçlükle sonlandırıldı.

3'Ü KADIN 5 KİŞİ ÖLDÜ

Ortalığın kan gölüne döndüğü sokakta kurşunlara hedef olan İdan Şahin (45), Sevim Pesen (40) ve Veli Pesen (31), Suruç Devlet Hastanesi'nde, Şemse Şahin (38) ve Nahsan Pesen ise getirildiği Balıklıgöl Devlet Hastanesi'nde yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Çatışma sırasında yaralanan 8 kişi ise Suruç Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Hastaneye getirilen 8 yaralıdan durumu ağır olan Zeynep Şahin, Ali Pesen acil serviste yapılan ilk müdahalelerinin ardından Şanlıurfa'daki çeşitli hastanelere sevk edildi.

GÜVENLİK ALARMI

Yaşananların ardından Suruç İlçe Jandarma Komutanlığı'ndan askerler olay yeri ve çevresinde önlem alıp, çatışma bölgesine kimsenin girmesine izin vermedi. Şanlıurfa'dan da çok sayıda polis ilçeye takviye olarak gönderildi. Suruç'ta; olay yeri, hastane ve iki ailenin yakınlarının bulunduğu semtlerin yanı sıra, yaralıların tedavi gördüğü Şanlıurfa'daki hastanelerde geniş güvenlik önlemi alındı.

Çocukların kavga etmesinin ardından yaşamını yitiren 4 kişinin cenazeleri otopsi için Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Balıklıgöl Devlet Hastanesi morguna getirildi. İlçede güvenlik önlemleri devam ederken, Suruç Kaymakamlığına vekalet eden Vali Yardımcısı Ferhat Burakgazi, "Aralarında kan bağı bulunan iki aile arasında yaşanan üzücü olayda 5 vatandaşımızın yaşamını yitirmiştir. Şu an ilçede gerginlik söz konusu değildir" dedi.

Etiketler: