Görüş Bildir

Kayapınar Belediyesi ‘Ramazan şerbeti’ ikram etti

Kayapınar Belediyesi ‘Ramazan şerbeti’ ikram etti

Kayapınar Belediyesi’nce, 11 Ayın Sultanı Ramazan ayı münasebetiyle, 1. Geleneksel Ramazan Şerbeti etkinliği düzenlendi. Etkinlik çerçevesinde Kayapınar İlçesi’nde camilerde teravi namazı sonrası şerbet ikramında bulunuldu. Belediye tarafından ilk kez yapılan ikram ile karşılaşan vatandaşların mutlu olduğu gözlendi.

Yılmaz YAŞAR

DİYARBAKIR-Kayapınar Belediyesi Ramazan ayı münasebetiyle 1. Geleneksel Ramazan Şerbeti etkinliği çerçevesinde Şerbet ikramında bulunuldu. Vatandaşlar, bu tür etkinliklerin devamını dilediler.

İçişleri Bakanlığı’nca görevlendirmenin yapıldığı Kayapınar Belediyesi, sosyal ve kültürel alanındaki hizmetlerini büyük bir hızlı sürdürüyor. Ramazan Ayı münasebetiyle ilçe merkezinde iki iftar çadırı açan Kayapınar Belediyesi, camilerde teravi namazı sonrası Ramazan şerbeti ikramında bulundu. Kültür İşler Müdürlüğü’nce organize edilen 1. Geleneksel Ramazan Şerbeti etkinliği çerçevesinde ikram edilen şerbetlerden içen vatandaşlar, Kayapınar Belediyesi Başkanı Mustafa Kılıç’a teşekkür etti.

RAMAZAN ŞERBETİ

Belediye Başkanı Mustafa Kılıç, Belediye olarak halkın huzurlu bir ramazan ayı geçirmesi için bütün tedbirleri aldıklarını dile getirerek, “Kayapınar Belediyesi olarak vatandaşlarımıza ramazanın güzelliklerini yaşatmak amacıyla ve geçmişten gelen geleneklerimizi sürdürmek adına Cebeli Nur Camimizde başlayarak teravih namazı sonrasında Ramazan şerbeti ikramı yapıyoruz. Böylelikle bizlere kalan kültürel değerleri yaşatmaya çalışıyoruz" dedi.

Kayapınar Belediyesi Kültür İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen çalışmada, ramazan ayı sonuna kadar her gün merkezdeki 3 ayrı camide olmak üzere şerbet ikram edileceği bildirildi.


Etiketler: |