Görüş Bildir

Diyarbakır son dakika! Tonlarca ele geçirildi

Diyarbakır son dakika! Tonlarca ele geçirildi

Diyarbakır Valiliği son dakika Lice ve Hazro ilçeleri için açıklama yaptı

Diyarbakır Lice ve Hazro kırsalında tonllarca esrarın yakalanıp el konulduğu Diyarbakır Valiliği'nce açıkladı. Lice ve Hazro kırsalında alınan ihbarlar üzerine başlatılan operasyonda 5 ton esrar yakalandı

Diyarbakır Valiliği, Lice ve Hazro ilçelerinin dağlık ve ormanlık alanlarında bölücü terör örgütünün finans kaynağı olan yasa dışı uyuşturucu madde ekim alanlarını imha etmek ve imal edilmiş uyuşturucuyu ve uyuşturucu madde imalatında kullandıkları araç ve gereçleri ele geçirmek amacıyla 22 Eylül 2016 tarihinde 'Bayrak-21 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Eser Operasyonu' başlatıldığını hatırlattı. Açıklamada, operasyonun kararlılıkla devam ettiği belirtilerek, şöyle denildi:

"Devam eden operasyonda, 22 Eylül- 25 Eylül 2016 saat 09.00 arasında; 786 bin kök kenevir tespit edilerek yerinde imha edilmiş, 3 ton 5 kilo kubar esrar maddesi, 2 ton 060 kilo toz esrar maddesi, kenevir ekimi ile uyuşturucu madde imalinde kullanılan çok sayıda muhtelif suç eşyası ele geçirilmiştir. Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla operasyon ile ilgili olarak adli işlemlere devam edilmektedir. Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması ve bölücü terör örgütünün finans kaynaklarının yok edilmesi maksadıyla narko-terörizmle mücadeleye yönelik çalışmalara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilmektedir."