Görüş Bildir

Mehmetçik için kan bağışı

Mehmetçik için kan bağışı

Diyarbakır Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu öncülüğünde çok sayıda vatandaş, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye’nin Afrin bölgesindeki terörist unsurlara yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatına katılan askerler için kan bağışında bulundu.

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Diyarbakır'da, TSK’nın Suriye’nin Afrin bölgesindeki terörist unsurlara yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatına katılan askerler için kan bağışı kampanyası başlattı.

KAN BAĞIŞI YAPILDI

Vatandaşların da destek verdiği kan bağışı kampanyasıyla ilgili açıklama yapan Federasyon Başkanı Mehmet Ali Cankurt, askerlere desteklerinin bununla sınırlı kalmayacağını söyledi. Cankurt şöyle dedi; “Biz Diyarbakırlılar olarak, kan bağışı yaparak bu görevimizi yerine getirmeyi istiyoruz. Hemen önümüzdeki günlerde Federasyonumuz Genel Başkanı ve üyelerimiz ile birlikte Afrin sınırına gidip, orada görev alan askerlerimize, annelerimiz ve bacılarımızın yaptıkları kaşkol, bere ve çorap gibi giysilerden oluşan çeşitli hediyeleri götüreceğiz. Böyle bir süreçte milli birlik ve kardeşlik ruhu ile tüm sivil toplum kuruluşlarına ve Türkiye’de yaşayan tüm halka birlik ve kardeşlik zamanı olduğunu belirtin. Her daim Devletimizin yanında yer almamız gerektiğini göstermemiz lazım”
Etiketler: | |