Görüş Bildir

Parklara dezenkeftan!

Diyarbakır'ın Silvan İlçe Kaymakamı Mehmet Uslu'nun talimatıyla Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçe genelindeki çocuk oyun parkları dezenfekte edildi.

Parklara dezenkeftan!

Silvan Kaymakamlığı ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri periyodik temizlik çalışmaları kapsamında koordineli bir şekilde gece-gündüz demeden çalışarak temiz bir Silvan için mücadele veriyor. Halkın yaşam alanlarında kirliliğin en aza indirilmesi konusunda hassasiyetle çalışmalarını sürdüren ekipler, çocukların vazgeçilmesi parkların daha hijyenik olması için bir dizi çalışma yapıyor. Hastalık bulaşma riskinin yüksek olduğu çocuk parkları ve park içerisindeki oyuncaklar, ekipler tarafından dezenfekte ediliyor. Rutin temizlik çalışmalarına ilave olarak başlatılan detaylı hijyenik temizlik çalışmasında, ilçedeki çocuk oyun parklarındaki oyun grupları insan ve herhangi bir olumsuzluk etkisi olmayan özel dezenfektanlarla yıkadı.

SİLVAN DEZENFEKTE EDİLİYOR

Çocukların daha hijyenik alanlarda vakit geçirmesi için çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirten Silvan kaymakamı Mehmet Uslu, "Silvan'da yeşil alanların, doğası ve sağlıklı yaşam konusunda Güneydoğunun göz bebeği, örnek bir ilçesidir. Ekiplerimiz daha temiz bir Silvan için gecesini gündüzüne katarak çalışıyor. Vatandaşlarımızın ilçemizde bulunan çocuk parkalarını korkusuzca güvenle kullanabilmesini istiyoruz. Bu nedenle çocuklarımızın oynadığı parkları ve oyun gruplarını doğaya zarar vermeyen dezenfektanlar ile temizleniyor hijyenin sağlıyoruz. Vatandaşlarımızda ricamız evlerinde kalıp dışarıya çıkmamalarıdır" dedi.

Kaynak: Diyarbakır Söz

Etiketler:

Editor Hakkında

Haber Merkezi