Görüş Bildir

Rektör Çapak, iki fakülte müjdesi verdi

Rektör Çapak, iki fakülte müjdesi verdi

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Adalet Bölümü’nün Hukuk Fakültesi’ne, Eczane Hizmetleri Bölümü’nün de Eczacılık Fakültesi’ne dönüştürülmesi için alt yapı çalışmalarına başladıklarının müjdesini verdi.

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, ulusal ve yerel basın temsilcileri ile bir araya geldi.

Ilıcalar’da bulunan Bingöl Üniversitesi Uygulama Oteli ve Termal Tesislerinde yapılan basın toplantısında konuşan Rektör Prof. Dr. Çapak, Adalet Bölümü’nün Hukuk Fakültesi’ne, Eczane Hizmetleri Bölümü’nün de Eczacılık Fakültesi’ne dönüştürülmesi için alt yapı çalışmalarına başladıklarını söyledi.

İKİ FAKÜLTE MÜJDESİ VERDİ

2018 yılının genel bir değerlendirmesini yaparak, gelinen son durum hakkında bilgi aktaran Rektör Çapak, yenilikçi, araştıran, toplumsal sorumluluk üstlenen, bölgesel kalkınmaya önem veren ve en önemlisi toplumsal faydaya dönük bilim üreten bir üniversite sloganı ile çalışmalarını yürüttüklerini ifade etti.

Bingöl Üniversiteli olmayı, uluslararası standartta, donanımlı ve nitelikli akademisyenlerden profesyonel eğitim almak, gündemi takip eden değil, gündem oluşturan bireyler yetiştirmek olarak nitelendiren Prof. Dr. Çapak, Bingöl Üniversitesi’nin örnek üniversite olarak gösterilen bir düzeye geldiğini dile getirdi.

Bingöl Üniversitesi’nin 599 öğretim elemanı, 287 idari personeli, 100 sürekli işçisi, 28 tarım İşçisi, 82 güvenlik personeli, 17 bine yakın öğrencisi ve 12 bin 416 mezunu ile büyük bir aile olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Çapak, sadece mevcut öğrencilerini değil mezun olan öğrencileri de mezuniyet sonrası daha yakından takip edeceklerini kaydetti.


Etiketler: | |