Görüş Bildir

Sertifikalarını aldılar

Sertifikalarını aldılar

Kayapınar Belediyesi ve Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın ortaklaşa hazırlanan ve ‘Doğayı Sev Geleceğini Koru’ sloganıyla başlatılan Ekolojik Okuryazarlık Eğiticilerin Eğitimi bugün sona erdi. Sertifika dağıtım törenine katılan Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Ünal Koç, Temel amaçlarının bilinçli üretim ve tüketimi sağlayarak, doğal kaynakları koruyarak israfı önlemek için, döngüsel ekonomi çerçevesinde atıkları hammadde olarak kullanarak, yeni iş imkânları oluşturmak olduğunu söyledi.

Kayapınar Beyediyesi ve Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın işbirliği sonucu başlatılan Ekolojik Okuryazarlık Eğiticilerin Eğitimi sona erdi. Kayapınar Belediyesine bağlı Sera ve Fidanlık alanında başlayan ve 5 gün süren eğitimde 25 öğretmene eğitim verildi.

Eğitimin sona ermesi nedeniyle sertifika töreni düzenlendi. Törene katılan Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Ünal Koç, öğretmenlerle bir araya gelerek, projeyle ilgili düşüncelerini sordu. Projeyi mükemmel bulduklarını ifade eden öğretmenler, projenin tüm İl ve Ülke genelinde yaygınlaştırılmasını talep ettiler. 

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Koç da, eğitime katılmalarından ve projeyi desteklemelerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

EKOLOJİK OKURYAZARLIK

Bugünün ihtiyaçlarını ve isteklerini gelecek nesillerin yaşam fırsatlarını azaltmadan, doğaya zarar vermeden karşılayabilmek yani sürdürülebilir kentsel yaşamın bireylerin, toplulukların yaşamlarına olan etkilerini gösterebilmek için ekolojik okuryazarlık ile yaşamı, tüketim alışkanlıklarını doğayı ilk sıraya koyarak yeniden tanımlanması amaçlandığını ifade eden Koç, Bilinçli üretim ve tüketimi sağlayarak, doğal kaynakları koruyarak israfı önlemek için, döngüsel ekonomi çerçevesinde atıkları hammadde olarak kullanarak, yeni iş imkânları oluşturmak Ekolojik Okuryazarlığı eğitimim temel amaçlarından olduğunu söyledi.

Sertifikaların dağıtımının ardından toplu fotoğraf çekimi ile program sona erdi.
Etiketler: |