Şüpheli araç alarmı

İçinde uzun namlulu silahlar ve 4 kişinin olduğu öne sürülen şüpheli araç Diyarbakır’da paniğe yol açtı.

Şüpheli araç alarmı

 Fırat AVCIL

font-family>DİYARBAKIRfont-family>- Diyarbakır’da şüpheli araç alarmı. İçinde uzun namlulu silahlar ve 4 kişinin olduğu öne sürülen şüpheli araç Diyarbakır’da paniğe yol açarken, terör saldırısı yapmayı amaçladığı iddia edilen araç için harekete geçen güvenlik güçleri kent merkezi ve ilçelerde teyakkuza geçti.

font-family>Emniyet ve jandarma istihbarat birimlerinden gelen bilgilerle harekete geçerken, araç içinde bulunan 4 kişi ellerinde uzun namlulu silahlarla gezerken görüntülendiği belirtildi.

font-family>PLAKA BELİRLENDİ, BİRİMLER UYARILDIfont-family

font-family>Emniyet ve Jandarma'nın kendi bölgeleri içerisinde başlattığı arama çalışmaları dahilinde aracın plakasına da ulaşıldı.

font-family>53 DH 541 plakalı sarı renkli bir otomobilin içinde bulunan 4 kişinin kısa dipçik olarak tabir edilen uzun namlulu silahlı olduğu ihbarı alan Emniyet Müdürlüğü haber merkezi tüm istasyonları şüpheli araç konusunda uyardı.Polis telsizlerinde sık sık anons yapılarak tüm birimler uyarıldı.

font-family>İLÇELERDE BÜYÜK HAREKETLİLİKfont-family

font-family>Plaka ve araç bilgileri basına da verilerek vatandaşların söz konusu aracı gördüklerinde dikkatli davranmaları ve derhal emniyet veya jandarma birimlerine konu hakkında bilgi vermelerini istedi.

font-family>Aracın son olarak Lice ile Kocaköy ilçeleri arasında görüldüğü bilgisi alınması üzerine il merkezi ve tüm ilçelerin olası saldırılara karşı hazırlıklı olması istendi.

font-family>Emniyet ve Jandarma ekipleri şüpheli aracın ve saldırgan olduklarından şüphelenilen şahısların bulunması için Diyarbakır ve ilçelerde geniş kapsamlı arama çalışmaları başlatıldı.

Kaynak: Diyarbakır Söz