Görüş Bildir

Unat görevden alındı!

Unat görevden alındı!

Unat'ın görevden alınmasıyla ilgili bir çok iddia gündeme getirilirken, 2 yıl önce bir uyuşturucu davasında adından söz edilmesinin etkili olduğu öne sürüldü. Unat, ayrılmasına "meşguliyetini" gerekçe gösterirken, İlçe Başkanlığı için, Parti Genel Merkezinin 15 kişiyi, Ankara'ya çağırdığı öğrenildi.

AK Parti İl ve İlçe teşkilatında son dönemlerde yaşanan olumsuz olaylar nedeniyle sular durulmazken, merkez Sur İlçe Başkanı Murat Unat, görevden alındı. Unat'ın görevden alınmasıyla ilgili bir dizi iddia gündeme gelirken, yeni atanacak isim için 15 kişinin Ankara'ya çağrıldığı öğrenildi.

SUR İLÇE BAŞKANI UNAT

Seçimlerde Ak Parti İl Teşkilatı başta olmak üzere ilçe teşkilatlarında yaşanan başarısızlık nedeniyle, köklü değişiklik kapsamında Sur Merkez İlçe Başkanlığına atanan Murat Unat geçtiğimiz hafta, Parti Genel Merkezi tarafından ani bir kararla Ankara'ya çağrıldı.

GÖREVİ BIRAKMASI İSTENDİ

Hakkındaki iddialar ile şikayetlerle ilgili görüşülen Unat'a görevi bırakması istenildi. Bir gün sonra, Unat görevi "işlerinin yoğunluğu ve meşguliyetini" gerekçe gösterip ayrıldığı yönünde basın açıklaması yaptı. Unat'ın İlçe Teşkilatından el çektirilmesinde, Diyarbakır adliyesinde görülen iki davanın etkili olduğu ileri sürüldü. Uyuşturucu davasında yargılanan sanıkların verdiği ifadelerde Unat'ın adından söz edilmesinin, Parti Merkezine bildirildiği için görevren alındığı konuşuluyor.

15 KİŞİ ANKARAYA ÇAĞRILDI

Unat'ın görevden alınmasından sonra boşalan İlçe Teşkilat başkanlığı görevi için, AK Parti Genel Merkezi tarafından, belirlenen 15 isim önceki gün görüşülmek üzere, Ankara'ya çağrıldı. Çağrılan isimler arasında iki dönem önce İlçe Başkanlığı görevini yürüten Şafak Yönürk'te bulunuyor.

GÖREVDEN ALINACAK YENİ İSİMLER

AK Parti kulislerinde Unat'ın görevden alınmasıyla birlikte yoğun iddialar gündemleşirken, bazı ilçe teşkilat başkanlarının da, görevden alınacağı ifade ediliyor. AK Parti İl ve Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeliklerinde de, bazı isimlerin değişebileceği konuşuluyor.
Etiketler: |