6 yeni lise yapılacak

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, bu yıl içerisinde Adıyaman'a 6 yeni lise yapılacağını bildirdi.

6 yeni lise yapılacak

Demirtaş, yaptığı yazılı açıklamada, Adıyaman’da başlatılan eğitim seferberliği kapsamında eğitimin kalitesini ve seviyesini daha üst noktalara taşımak amacıyla 2014 yılında il genelinde 6 yeni lise yapılacağını ifade etti.

Gelecek adına ümit veren, çocukların geleceğini aydınlatacak olan güzel yatırımlarla 2014'e başladıklarını belirten Demirtaş, "2014 yılında il genelinde eğitimin niteliğine ve başarısına önemli katkılar sağlayacak yatırımlarla başlıyoruz. Adıyaman merkez ve ilçelerinin okul ve derslik sıkıntılarının çözülmesi amacıyla bu yıl Adıyaman merkezde 2 adet, Gölbaşı, Kahta, Besni ve Tut ilçelerimizde de birer adet olmak üzere toplam 6 yeni lise inşaatına başlayacağız. Kahta ilçemizde inşa edeceğimiz lisenin yanında 200 kız öğrencinin barınacağı bir adet pansiyon da yatırım programına alınmıştır”dedi.

6 YENİ LİSE YAPILACAK

Yapımına başlanacak 6 yeni lise ile Adıyaman’a toplamda 160 derslik daha kazandırılacağını vurgulayan Demirtaş, önümüzdeki günlerde temeli atılacak 6 yeni lise ile birlikte çocukların ferah ve kaliteli bir ortamda eğitim alacağını dile getirdi.

Adıyaman'da, eğitim alanında devam eden mevcut projelerin tamamlanması ile birlikte Adıyaman’da eğitiminin niteliğine ve başarısına önemli katkı sağlanacağına dikkat çeken Demirtaş, şunları kaydetti:

"Tüm bu yatırımlarla amacımız, çocuklarımızı bilimsel veriler ışığında, milli ve manevi değerler doğrultusunda özgüveni olan, evrensel değerleri özümsemiş, sorumluluklarının bilincinde, geleceğe güvenle bakabilen ve toplumsal yaşama yön veren bireyler olarak yetiştirilmelerini sağlamaktır. Buda ancak modern bir eğitimle mümkündür. Yapılacak olan 6 yeni okulun ilimize ve ilçelerimize hayırlı olmasını diliyorum.."

Kaynak: Diyarbakır Söz