Görüş Bildir

AÖF Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2015-2016 AÖF Vize Sınav Sonuçları

AÖF Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2015-2016 AÖF Vize Sınav Sonuçları

2015-2016 eğitim öğretim yılı Anadolu Üniversitesi Açıköğretim öğrencileri 12-13 Aralık tarihlerinde Vize sınavlarına girdi ve akabinde sınav soru ve cevapları yayınlandı. AÖF Vize sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu ise yanıt bekliyor. İşte AÖF 2015-2016 Güz dönemi sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı.

Binlerce öğrenci 12-13 Aralık 2015 tarihinde 2015-2016 Güz dönemi Vize sınavlarında ter döktü. Kimisi yüksek not beklerken, kimisi  sadece geçme derdinde. Peki, AÖF Vize sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte cevabı…

AÖF 2015-2016 VİZE SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AÖF 2015 sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair Anadolu Üniversitesi’nden resmi bir açıklama geçmedi. Fakat geçtiğimiz senelerde yapılan açıklamalara bakıldığında bu yıl da sonuçların sınavdan 14 ila 19 gün sonra açıklanması amaçlanıyor. Bu tarih ise 31 Aralık 2 Ocak tarihlerine tekabül ediyor. Daha önce açıklanırsa da bu öğrenciler için müthiş bir haber olacak.  AÖF sınav sonuçları açıklandığı an aşağıdaki linke tıklayarak notlarınızı öğrenebilirsiniz.

AÖF SINAV SONUÇLARINIZI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

AÖF SINAVLARI DEĞERLENDİRME SİSTEMİ

Sınavlarda soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge vardır. Sınavların değerlendirilmesi, notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine yazımı ve öğrencilere duyurulmasında bilgi işlem yöntemlerine başvurulur.

Sınavların değerlendirilmesi ve ders geçme sistemi Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile bu yönetmeliğin verdiği yetkiye istinaden hazırlanan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Usul ve Esasları ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Bağıl Değerlendirme Esaslarına göre belirlenmektedir.

Genel Not Ortalaması: Genel not ortalaması bütün dönemlerde aldığımız derslerin toplam not değerleri ile toplam kredilerine bölünmesi ile bulunur.

Ders Geçme: Dersi geçmek için o dersin harf notuna bakılır. Eğer CC ve üzeri ise o dersi koşulsuz şartsız geçmişsiniz demektir.

Dersten Kalma: Dersten kalmak için o dersin harf notuna bakılır. Eğer FF ise o dersten direk kalmışsınız demektir ve sonraki yıl bu dersi almanız gerekmektedir.

Şartlı / Koşullu Ders Geçme: Dersinizin harf notu CD DC yada DD ise bu derslerden koşullu olarak geçmişsiniz demektir. Bu şekilde geçmenin koşulu ise bir sonraki dönem Genel Not Ortalamanızı 2.0′ın üzerinde getirmeniz gerekmektedir. Yani Genel not ortalamanız 2.00 ise bu dersi/dersleri geçmiş, 2.00 ve altında gelir ise bu dersten/derslerden kalmışsınız demektir.