Görüş Bildir

Hafta sonu nüfus müdürlükleri açık bulundurulacak

Hafta sonu nüfus müdürlükleri açık bulundurulacak

9 ağustos pazar günü yapılacak olan Dikey Geçiş Sınavına (DGS) katılacak adaylar için olabilecek aksaklıkların giderilmesi hususunda Diyarbakır Yenişehir ve Sur İlçe Nüfus Müdürlüklerinin açık olacağı bildirildi.

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, “DGS Dikey Geçiş Sınavına katılacak adaylardan nüfus cüzdanı veya Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartını kaybeden ve yeniden çıkarmak isteyen adaylar için ‘Sınava Giriş Belgesi’ ile bir adet fotoğrafı yanında getiren adaylara yeni kart düzenleninceye kadar geçerli olacak ‘Geçici Kimlik Belgesi’ verilmesi hususunda Yenişehir ve Sur İlçe Nüfus Müdürlükleri 9 Ağustos pazar günü 07.00-10.00 saatleri arasında açık tutulacaktır.” denildi.

NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ

Açıklamanın devamında, “TCKK ilişkin değerli bedel tahsilatının Vergi Dairesi Müdürlüklerince, anlaşmalı bankalar ve https://ivd.gib.gov.tr üzerinden yapılmaması halinde değerli kâğıt bedeli tahsilatı yapılmadan sınava katılacak adayların Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı başvurusunun alınması sağlanarak Geçici Kimlik Belgesi düzenlenecektir.” ifadelerine yer verildi.

İlk mesai gününde değerli kâğıt bedelinin yatırılmaması halinde ise kimlik kartı başvurusunun iptal edileceği belirtildi.
Etiketler: