Onlar için çalıştı

Okuldaki boş salonu çok yönlü bir spor ve sanat merkezi haline çevirdi.

Onlar için çalıştı

Mardin'in Kabala Beldesi'ndeki Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü Servet Demircan, okulda atıl durumda bulunan salonu örnek bir çalışmayla çok yönlü bir spor ve sanat merkezi haline çevirdi.

Okul Müdürü Demircan, okulda yaptırdıkları konferans salonunu daha verimli kullanmak için 10 ayrı duvara montajlı açılır-kapanır satranç oyun sehpası yaptıklarını belirtti.

HERKES TATİLDE ONLAR ÇALIŞTI

Öğretmenleri ile bir önceki yılın değerlendirmesini yaptıklarını okuldaki öğrencilerin yeterince satranç oynamayı bilmedikleri, soyut düşünme yeteneklerinin yeteri düzeyde gelişmediği, çok yönlü düşünme ve muhakeme yapma yeteneklerinin eksik olduğu ve yaratıcı düşünme yeteneğinin eksik olduğunu gözlemlediklerini belirten Demircan şunları söyledi:

" Öğrencilerimize özgüvenin yeteri düzeyde olmadığını, velilerin ise bir zeka oyunu olan satranca yönlendirme konusunda eksik olduğunu tespit ettik. Bu vesileyle okulumuzda yeni bir satranç oyun alanı oluşturulduk. Bu çalışmayla öğrencilerimizde tespit ettiğimiz eksik yönlerin geliştirmeyi hedeflemekteyiz. Söz konusu projemizle ilgili çalışmalarımız tamamlanmış olup, öğretmen, öğrenci ve velilerimize hizmet vermeye devam etmektedir"

Kaynak: Diyarbakır Söz