Görüş Bildir

TED Okulları ve Google arasında eğitim ve teknolojiyi birleştiren imza

TED Okulları ve Google arasında eğitim ve teknolojiyi birleştiren imza

Google for Education Eğitim Partneri Dünya Education ile Türk Eğitim Derneği (TED) Okulları arasında “Google for Education Reference School Projesine Dair İşbirliğine İlişkin Protokol” imzalandı.

Dünya Education ve TED Okulları protokol iş birliği kapsamında, kendi alanlarında uzman bir eğitimci kadrosunu eğitimde teknoloji uygulamaları konusunda özellikle Google eğitim uygulamaları özelinde yetiştirmek amaçlanıyor. Ayrıca Google eğitim uygulamaları aracılığıyla 21. yüzyıl becerileriyle donanmış birbirleriyle ve öğretmenleriyle daha interaktif bir şekilde çalışan öğrenci grupları yetiştirmeyi amaçlıyor. Bu interaktivite sayesinde öğrencilerin ve öğretmenlerin verimliliğine katkıda bulunmak ve öğrencilerin bu uygulamalar sayesinde daha keyifli ve rahat öğrenmeleri sağlanacak.

EĞİTİM VE TEKNOLOJİ

Protokol kapsamında TED Okulları’nda tüm öğretmen ve öğrenciler Google’ın tüm eğitim uygulamalarını ve Gmail altyapısını kullanabilecek. Öğrenciler, Google eğitim uygulamaları kullanarak, cihaz ve mekandan bağımsız olarak birbirleri ve öğretmenleri ile birlikte ortak çalışma imkânı bulacak. Okullar dilerlerse, Google tarafından tasarlanan birden fazla kişiye aynı anda kullanım imkânı sunan Chromebook cihazlarını kullanabilecek. Böylece öğretmen ve öğrencilerin tam zamanlı çevrimiçi işbirliği kurmaları ve bunu velilerin de yakından takip etmeleri sağlanacak. Veliler ise Google for Education eğitim uygulamaları ücretsiz olduğu için ek bir mali yükümlülüğün altına girmek zorunda kalmayacak.
Etiketler: | |